6.000₺ Sistem Toplama

Bütçe
6.000₺

Noceyed

Centipat
Selamlar forumun güzide sakinleri, nasılsınız?
6.000₺ Bütçe'yi ayarladım ve artık hayal ettiğim oyuncu bilgisayarını toplamak istiyorum.
Ryzen İşlemcili ve Nvidia Ekran Kartlı bir sistem istiyorum. AMD Ekran Kartları'nı sevmiyorum bu yüzden lütfen AMD Ekran Kartı önermeyin.
Alacağım sistem'de etinden budundan kısarak İşlemci ve Ekran kartını yüksek tutarsanız sevinirim.
Sistemi Vatan Bilgisayar'dan toplayacağım. İnternet'den alışveriş ile sistem toplayan iki arkadaşımın başına gelen olaylar ve süreç yüzünden o topa giremem.
Vatan Bilgisayar'dan 6.000₺'yi 1 lira dahil geçmeyecek bir sistem toplamanızı istiyorum. Uygun bilgisayarı toplayan arkadaşa Steam'den oyun hediye edeceğim yarın.
AOC 24'' IPS Panelli 75Hz sRGB Zero-Edge bir monitör aldım 6 ay önce, ekipmanlarım da var sadece kasa toplayacağım. Teşekkürler.

Benim düşündüğüm sistem şu şekilde; Tabii ki Technopat sakinleri daha iyi bildikleri için sizlerin topluyacağı sistemleri daha çok isteyeceğime eminim. ^^

MSI B450M PRO-MAX Anakart
Kingston 480GB SSD
Asus GTX 1660Ti Ekran Kartı
Ryzen 5 2600 İşlemci Wraith Soğutuculu
16 GB DDR4 3000MHz CL16 Ram 2x8 ( CL15 ile çok fark yaratmıyor ayrıca 3200Mhz almak istersem fiyat yükseliyor bayağı o yüzden 3000 yeterli sonra güncellerim. )
Rampage 600W 80+ Bronze güç kaynağı olan RGB Oyuncu Kasası ( Modelini tam hatırlamıyorum. )

Ryzen 5 1600 af varken gerek yok durduk yere 200 TL daha vermeye, ona para vermek yerine kasa ve PSU yükseltilebilir.
Sizden bir sistem beklerim doğrusu. Benim maalesef o kadar bilgim yok parçalar hakkında. Herkes kadar bir şeyler biliyorum.

Rampage ürünlerini tercih etmeyin. Kaliteli değil.
Kaliteli bir PSU + Ortalama bir kasa da yapabilirim. RAM Depolama Kasa sonradan değişir. Önemli olan pahalı parçalar benim için şu an.

Psu olarak başka markalara yönel, Ips olsun 75 olsun demişimdir her zaman, sende öyle yapmışsın sevindim.
HDD alıcaksan Wd öneririm. (Seagate ses yapıyor). Ryzen 1600 AF alabilirsin.
Kasa olarak altta boşluk fazla olan (az olursa uğultu yapıyor Psu), orta büyüklükte bir kasa işini görür. Ön tarafı her iki yandan da hava alabilen bir kasa tercih etmelisin kesinlikle.
CL 15 - 16 ucuz olana yönelin, aşırı bir fark yok.

Kasa+psu:980TL
İşlemci:778TL
Ekran kartı:2452TL
SSD:298TL
Anakart:578TL
RAM:739TL
Toplam:6024TL
24 TL bile olmaz diyorsan Anakart'ı B450M S2H yap. Onun dışında ekran kartı 1660 Super yapılabilir. Onun yerine SSD yükseltilebilir gibi gibi bir sürü alternatif bıraktım.
Edit: Evet vatan bilgisayardan toplayacağım yazısını görmediğim için yanıyorum şu an. Neyse başka arkadaşa atarım artık sistemi.

PSU olarak başka markalara yönel, IPS olsun 75 olsun demişimdir her zaman, sende öyle yapmışsın sevindim.
HDD alacaksan WD öneririm. (Seagate ses yapıyor). Ryzen 1600 AF alabilirsin.
Kasa olarak altta boşluk fazla olan (az olursa uğultu yapıyor PSU), orta büyüklükte bir kasa işini görür. Ön tarafı her iki yandan da hava alabilen bir kasa tercih etmelisin kesinlikle.
CL 15 - 16 ucuz olana yönelin, aşırı bir fark yok.

Monitör kalemden bile ince hakkatten görüntü kalitesi ayrı bir muazzam. Zaten öyle profesyonel FPS oyuncusu olmadığım için 75Hz olması da gayet yeterli. AOC 24V2Q modeli. Bunun dışında flicker Free gibi özellikleri de var. 10 saat geçiriyorum bilgisayar başında en ufak göz ağrısı baş ağrısı olmadı ve parlaklık 100'de kullanırken. Tavsiye ediyorum herkese.
HDD ihtiyacım yok çünkü oynadığım Online oyunlar maksimum 100 GB yer kaplıyor, alan dolduğunda oynadığım bir oyunu siler yenisini yüklerim 480GB o yüzden oldukça bana fazla bile, SSD olması iyi. :)
evet bende bugün onu araştırdım CL değeri fiyatı katlıyor fakat gereksiz bir detay gibi. Şu anlık RAM'leri düşük tutacağım ileride kalitelisini alırım.
Kasa olarak öyle RGB takıntım yok ama şeffaf olur içi gözükürse iyi olur. Ek olarak RGB LED döşerim zaten içine, o da yeterli olur.

Kasa+psu:980TL.
İşlemci:778TL.
Ekran kartı:2452TL.
SSD:298TL.
Anakart:578TL.
RAM:739TL.
Toplam: 6024TL.
24 TL bile olmaz diyorsan Anakart'ı B450M S2H yap. Onun dışında ekran kartı 1660 Super yapılabilir. Onun yerine SSD yükseltilebilir gibi gibi bir sürü alternatif bıraktım.
Edit: Evet Vatan Bilgisayar'dan toplayacağım yazısını görmediğim için yanıyorum şu an. Neyse başka arkadaşa atarım artık sistemi.

Sadece Vatan Bilgisayar'dan istiyorum çünkü evime çok yakın ve daha önce arkadaşlarıma ve kardeşime sistem topladım en ufak sorunda yardımcı oluyorlar bayi olarak da oldukça iyiler. İnternet'den alışveriş yaparak birisi çok popüler ( "i" harfi ile başlayan marka tam vermeyeyim ) bir firmadan aldı tüm parçalar aynı yerden fakat kargoda ve montaj hatası yüzünden bayağı masraf ve vakit kaybı oldu. Diğer arkadaşım her parçayı başka yerden indirim ile aldı fakat sorunlu çıktı aldığı iki parça ve iade edemedi uğraştı bayağı zaman kaybetti sonunda topladı ama çekilmez çile cidden. Bu yüzden Vatan Bilgisayar'dan almak istiyorum çünkü gidince direkt mağaza yoğun değil ise 1 saat içerisinde toplayıp test ediyorlar ve direkt evime dönüp kullanabileceğim.

Monitör kalemden bile ince hakkatten görüntü kalitesi ayrı bir muazzam. Zaten öyle profesyonel FPS oyuncusu olmadığım için 75Hz olması da gayet yeterli. AOC 24V2Q modeli. Bunun dışında flicker Free gibi özellikleri de var. 10 saat geçiriyorum bilgisayar başında en ufak göz ağrısı baş ağrısı olmadı ve parlaklık 100'de kullanırken. Tavsiye ediyorum herkese.
HDD ihtiyacım yok çünkü oynadığım Online oyunlar maksimum 100 GB yer kaplıyor, alan dolduğunda oynadığım bir oyunu siler yenisini yüklerim 480GB o yüzden oldukça bana fazla bile, SSD olması iyi. :)
evet bende bugün onu araştırdım CL değeri fiyatı katlıyor fakat gereksiz bir detay gibi. Şu anlık RAM'leri düşük tutacağım ileride kalitelisini alırım.
Kasa olarak öyle RGB takıntım yok ama şeffaf olur içi gözükürse iyi olur. Ek olarak RGB LED döşerim zaten içine, o da yeterli olur.

Sadece Vatan Bilgisayar'dan istiyorum çünkü evime çok yakın ve daha önce arkadaşlarıma ve kardeşime sistem topladım en ufak sorunda yardımcı oluyorlar bayi olarak da oldukça iyiler. İnternet'den alışveriş yaparak birisi çok popüler ( "i" harfi ile başlayan marka tam vermeyeyim ) bir firmadan aldı tüm parçalar aynı yerden fakat kargoda ve montaj hatası yüzünden bayağı masraf ve vakit kaybı oldu. Diğer arkadaşım her parçayı başka yerden indirim ile aldı fakat sorunlu çıktı aldığı iki parça ve iade edemedi uğraştı bayağı zaman kaybetti sonunda topladı ama çekilmez çile cidden. Bu yüzden Vatan Bilgisayar'dan almak istiyorum çünkü gidince direkt mağaza yoğun değil ise 1 saat içerisinde toplayıp test ediyorlar ve direkt evime dönüp kullanabileceğim.
Screenshot_590.png

Size katılıyorum.

Demek istediğimi anlamamışsınız sanırım. Vatan Bilgisayar'ın yüzlerce mağazası var ve elbet bağazı mağazalar sorunlu olabilir fakat, bize yakın olan yerden senelerdir alışveriş yapmaktayım toplamda 3 bilgisayar toplattırdım orada ve hiçbir sorun yaşamadım ayrıca çalışanlarını tanıyorum arada denk geliyoruz.

Sizin mantığa göre bir tane market kötüyse tüm market zinciri kötü xd

saçmalamayın daha fazla lütfen, teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı