6.000 TL'ye alınabilecek en iyi laptop tavsiyesi

ÜlgenAta

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, iki haftadır iki küçük çocuğu olan kuzenime onu uzun yıllar yormayacak, en azından eve geldiğinde sevebileceği tavsiye ile aldığına değecek bir bilgisayar arıyorum. O siteden o siteye bakıyorum bakıyorum, yorumlarda kaybolup bir türlü karar veremiyorum. En sonra gaming bilgisayarlarına karar verip bütçeyi 10binlere çıkarmaya çalışıyordum. Kuzenim oyun oynar ama o kadar da değil. İyi bir bilgisayarın kriterinin gaming olması fikrindeyim ve bu fikir hep bütçemi aştırıyor. Sizden ricam evinde iyi bir bilgisayarı olmasını isteyen kuzenim için bütçeyi çok da aşmamak kaydıyla (her türlü öneriye açığım.) tavsiyelerinizi alabilirim.

6000’e gaming dizüstü bulmak zor şu zamanda. Bütçe artırabilirseniz bu bilgisayarı öneririm. İleride ekstra olarak RAM ve HDD takviyesi gerekebilir. Ama maalesef daha ucuza da düzgün gaming dizüstüler bulmak gerçekten zor.

Neden Acer konusunda böyle düşünüyorsun?
Ben ocak ayından beri Acer Aspire A315-42G kullanıyorum, sadece ses ve menteşe konusunda biraz daha sağlam olabilirlerdi ama o da birçok laptop da olan kronik sorunlar.

Ama sağlamlık açısından Lenovo cidden çok iyi Acer'a kıyasla(önceki laptopum ise Lenovo ideaped isk 315) ama Acer'da donanım tarafından iyi.

Neden Acer konusunda böyle düşünüyorsun?
Ben ocak ayından beri Acer Aspire A315-42G kullanıyorum, sadece ses ve menteşe konusunda biraz daha sağlam olabilirlerdi ama o da birçok laptop da olan kronik sorunlar.

Ama sağlamlık açısından Lenovo cidden çok iyi Acer'a kıyasla(önceki laptopum ise Lenovo ideaped isk 315) ama Acer'da donanım tarafından iyi.

Acer’i burada kötüleyenlerin büyük çoğunluğu gerçekte bir kez bile test etmemiş, hatta görmemiş insanlar. Çevremde o kadar kullanan insan var, hatta çoğu da Nitro serisinden bilgisayara sahip. Hiçbiri bir sorun yaşamıyor, en büyük dertleri ısınma sorunu ki laptopların genel sorunudur bu. MSI haricinde hiçbir firma güzel soğutma performansı veremiyor, o yüzden ona çöp buna çöp diyenlere anlam veremiyorum. Bu fiyata bu donanımı hangisi veriyor acaba, 4600H varken 10300H tercih etmek, 1650 Ti varken 1650 tercih etmek Hiper saçmalıktır. Eğer ki çok kalite arayan birisi ise gider MSI alır, ROG serisi alır. Kimse kusura bakmasın ama Acer fiyatına göre gayet kaliteli ve dolu bilgisayarlar üretiyor, kullananların memnuniyeti ortada.
Bu forumdaki marka haterliğinden nefret ediyorum, marka bin kötü olsa da iyi ürünleri olabiliyor ki Acer kötü bir marka da değil.

Acer'e kötü demiyoruz ki. Evet Acer çok güzel laptoplar yapıyor. Özellikle de günlük, ofis için. Fakat Acer Nitro serisinde aşırı ısınma gibi sorunların çok büyük olduğu ortada. Her markanın kötü ürünü olabilir. Acer'in de kötü ürünü Nitro serisi.

Acer'e kötü demiyoruz ki. Evet Acer çok güzel laptoplar yapıyor. Özellikle de günlük, ofis için. Fakat Acer Nitro serisinde aşırı ısınma gibi sorunların çok büyük olduğu ortada. Her markanın kötü ürünü olabilir. Acer'in de kötü ürünü Nitro serisi.
Attığım modelin testlerini izlememişsiniz belli ki, dizüstülere göre gayet normal sıcaklıklarda seyrediyor. Ayrıca fazlasıyla donanım farkı var ve Lenovo daha pahalı. IdeaPad’den daha serin çalıştığına eminim, daha güçlü donanımlar var ona göre karşılaştırma yapın. Ayrıca siz çöp demediniz öbür arkadaş dedi, o yazım tamamen ona ithafendi.

Geri
Yukarı