6.000₺'ye Ryzen 5 1600X tabanlı sistemi yükseltme

Bütçe
6.000 TL
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemimi birkaç ay içinde güncellemek istiyorum. Mevcut sistem bileşenlerimi yazacağım. Kalsın dediğiniz veya değiştir dediğiniz parçaları değiştireceğim. Anakartımın soket kilidi arızalı elimle kilitliyorum. 2.el satın aldım böyle geldi elime :) Başlamadan önce belirtmek isterim, 3 monitör setup olarak kullanacağım. Zaman zaman render olsun, zaman zaman oyun olsun bu şekilde kullanacağım. Monitörlerde fiyata dahil.

Render işlemlerinde 4K/60 FPS standart olarak kayıt alacağım ortalama videolarım 10 dakika ile 40 dakika arası oyun videosu olacak.

Değiştireceğim sistem parçalarının eskilerini satacağım 6000 TL'nin üzerine ek fiyat olarak ekleyebiliriz.

Sistem:

• İşlemci: Ryzen 5 1600X
  • Anakart: Gigabyte AB350M GAMING 3
  • RAM: 2x8 GB DDR4 3200 MHz
  • Ekran kartı: GTX 1080 MSI Armor
  • Güç kaynağı: 500W 85+ FSP

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde yükseltilmesi gereken sadece işlemci ve anakart gördüm. Onları sattıktan sonra net bütçe belirtirseniz yardımcı olurum. Elinizde bir monitör var mı yoksa sıfırdan üç tane mi alacaksınız? Üçü de oyuncu monitörü mü olmak zorunda yoksa sadece bir tanesi oyuncu, kalanları standart olsa olur mu?

Sistemde yükseltilmesi gereken sadece işlemci ve anakart gördüm. Onları sattıktan sonra net bütçe belirtirseniz yardımcı olurum. Elinizde bir monitör var mı yoksa sıfırdan üç tane mi alacaksınız? Üçü de oyuncu monitörü mü olmak zorunda yoksa sadece bir tanesi oyuncu, kalanları standart olsa olur mu?
Elimde VX2458-C-mhd 24" 144Hz 1MS mevcut. Renk kalitesinden çok memnun değilim. İlk aldığımda ekranı biraz benim yüzümden olsa da elimde kaldı garantiye gönderdim. Servise rica ettim ücretsiz daha önce açılmış ve ışık sızması olan aynı model monitör gönderdi. Ama almışken
Samsung LS27F350FHMXUF 27" 4ms (Analog+HDMI) Full HD FreeSync PLS Oyuncu Monitör
Almayı düşünüyorum.

27 inch alırsam görüntü bozulurmu ? herkes böyle diyor bu yüzden 23.5 olarak bakmaya başladım ama bana kalırsa 27 olarak düşünüyorum arada 100-150TL fark var sadece.

27 inch alırsam sağ ve sol monitörlerde görüntü bozukluğu olurmu ? şöyle anlatayım mesela görüntü düzgün durması gerekirken ortadaki monitöre doğru nesneler büyüyor sanki ortaya doğru çekiliyormuş gibi oluyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı