6.000TL TL'ye HP 15S-FQ2045NT laptop ve aksesuarlar nasıl?

Mert Fatih

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bu şekilde bir sepet oluşturdum sizce nasıl? Şunu alsan daha iyi olur dediğiniz şeyler var mı? Ayrıca sormak istediğim bazı sorular var.

1) bu laptopa 8 GB DDR4 2666MHz RAM eklemesi yapılabilir mi? Hangi RAM tavsiye edersiniz?
2) SSD yükseltmesi yapılabilir mi? 500GB eklemek istiyorum.
3) LoL, CS:GO ve benzeri oyunları kasmadan, donmadan orta ayarlarda oynatır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bu şekilde bir sepet oluşturdum sizce nasıl? Şunu alsan daha iyi olur dediğiniz şeyler var mı? Ayrıca sormak istediğim bazı sorular var.

1) bu laptopa 8 GB DDR4 2666MHz RAM eklemesi yapılabilir mi? Hangi RAM tavsiye edersiniz?

SSD M2 tercih etmişsin, laptopun içindeki SSD nedir bilmiyorum. O yüzden sıkıntı olabilir.

Hocam 6000TL buna vermek yerine ikinci el gaming laptop bakın. En azından paranız boşa gitmemiş olur.

Hocam 6000TL buna vermek yerine ikinci el gaming laptop bakın. En azından paranız boşa gitmemiş olur.
Gaming amaçlı ihtiyacım yok. Oynayacağım oyunlar sadece konuda belirttiğim gibi, LoL, CS:GO tarzı düşük oyunlar. Ayrıca elektronik ürünlerde ikinci el almaya pek sıcak bakmıyorum.

CS:GO için Intel Xe orta seviye kalıyor. Bence 1050 Ti laptop daha iyi olur.
Aslında durum şöyle, hafta içi dükkanda kullanacağım için pek fazla oyun oynamaya vaktim yok. En fazla 1-2 el LoL girerim boş vaktimde o kadar. Evde zaten iyi bir masaüstü sistemim mevcut.

Bunu daha çok evde olmadığım vakitler iş amaçlı kullanacağım.

Aslında durum şöyle, hafta içi dükkanda kullanacağım için pek fazla oyun oynamaya vaktim yok. En fazla 1-2 el LoL girerim boş vaktimde o kadar. Evde zaten iyi bir masaüstü sistemim mevcut.

Bunu daha çok evde olmadığım vakitler iş amaçlı kullanacağım.

O zaman uygun ama RAM dışındaki aksesuarlar gereksiz. Masaüstü sistemde kullandığınız eşyaları kullanabilirsiniz.

O zaman uygun ama RAM dışındaki aksesuarlar gereksiz. Masaüstü sistemde kullandığınız eşyaları kullanabilirsiniz.
Masaüstü sistemde kullandığım eşyaları dükkana getir-götür yapmak istemiyorum ayrıca masaüstünde kullandığım kulaklık ve mouse kablolu. Laptop için kablosuz olması daha iyi olur benim için.

Oyun performansından çok benim asıl merak ettiğim laptopun genel malzeme kalitesi ve listeye eklediğim RAM ve SSD'nin uyumlu olup olmayacağı.

Geri
Yukarı