6.500 TL Sistem Önerisi

dragunov

Decapat
Sizce bu üç sistem arasından hangisini almalıyım?
Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
R5 3600
B450 Gaming X
2*8 3000MHz RAM
2060S
500GB SATA SSD
MB511 600W

6000TL'e bunu dizebilirsiniz.

Ben anakartın mümkünse ATX alınmasından yanayım. SSD olarak Kingston A400 500GB veya Gigabayte'ın 500GB'lik modeli seçilmeli. Hazır sistemler bazen F/P olarak güzel olabiliyor ama çoğu parça stok eritme üzerine şekillendiği için önermiyorum. Yine de elbette hazır sistem alınabilir.

R5 3600
B450 Gaming X
2*8 3000MHz RAM
2060S
500GB SATA SSD
MB511 600W

6000TL'e bunu dizebilirsiniz.

Ben anakartın mümkünse ATX alınmasından yanayım. SSD olarak Kingston A400 500GB veya Gigabayte'ın 500GB'lik modeli seçilmeli. Hazır sistemler bazen F/P olarak güzel olabiliyor ama çoğu parça stok eritme üzerine şekillendiği için önermiyorum. Yine de elbette hazır sistem alınabilir.
Peki size zahmet bahsettiğiniz gibi bir sistem toplayıp gönderebilir misiniz müsaitseniz..

Öncelikle şunu belirteyim; Bütçenizin son sınırı ne kadar bilmiyorum ancak gönlümden geçen sistemi atıyorum. Alternatiflerini de belirteyim önceden:

1- SATA SSD yerine 500TL civarına 500GB Nvme de alınabilir ancak oyun ve günlük kullanım için şu an SATA vs Nvme baktığımızda fark yok denecek kadar az (hız olarak).

2- Uygun olması açısından PSU dahil, hava akışı güzel ancak RGB olmayan fanlı MB511 önerdim. Alternatif olarak P350X-P400A bakılabilir. 600W Bronze farklı bir PSU ile birlikte alınabilir.

3- 2060S fiyatlarına baktım. Önermeye dilim varmadı. Aşağıda attığım kartın fanları sonradan da alınıp takılabiliyor bilginiz olsun. Yani 300TL daha ucuza Nitro+ 5700XT alıp sonradan 250-300 TL'e sıfır şekilde adreslenebilir RGB fanlarını da alıp takabilirsiniz.

4- Sisteme mekanik disk gerekirse ST2000DM008 kodlu Seagate marka HDD'i öneririm.

NOT: Aklınızda neden şu parça değilde bu gibi sorular varsa sorabilirsiniz. Linklerini attığım sistem toplam 7000TL ediyor.

Öncelikle şunu belirteyim; Bütçenizin son sınırı ne kadar bilmiyorum ancak gönlümden geçen sistemi atıyorum. Alternatiflerini de belirteyim önceden:

1- SATA SSD yerine 500TL civarına 500GB Nvme de alınabilir ancak oyun ve günlük kullanım için şu an SATA vs Nvme baktığımızda fark yok denecek kadar az (hız olarak).

2- Uygun olması açısından PSU dahil, hava akışı güzel ancak RGB olmayan fanlı MB511 önerdim. Alternatif olarak P350X-P400A bakılabilir. 600W Bronze farklı bir PSU ile birlikte alınabilir.

3- 2060S fiyatlarına baktım. Önermeye dilim varmadı. Aşağıda attığım kartın fanları sonradan da alınıp takılabiliyor bilginiz olsun. Yani 300TL daha ucuza Nitro+ 5700XT alıp sonradan 250-300 TL'e sıfır şekilde adreslenebilir RGB fanlarını da alıp takabilirsiniz.

4- Sisteme mekanik disk gerekirse ST2000DM008 kodlu Seagate marka HDD'i öneririm.

NOT: Aklınızda neden şu parça değilde bu gibi sorular varsa sorabilirsiniz. Linklerini attığım sistem toplam 7000TL ediyor.

Neden 5700 XT? insanların müşteki olduğunu okumuştum ben de bu yüzden RTX'li bi sistem bakıyorum..

Neden 5700 XT? insanların müşteki olduğunu okumuştum ben de bu yüzden RTX'li bi sistem bakıyorum..
İnsanların yalan söylediğini düşünmüyorum ancak kendi deneyimimi anlatayım. PC'den az çok değil bayağı iyi anlarım. Çok eski bir sistemi sınırlarında OC ile kullanmaktayım. Binlerce RX570 sorun mesajları atıldı. Gittim ve en sorunlu denilen Sapphire markasının Nitro+ 4GB RX570 modelini aldım. 8 ay civarıdır ''tek bir'' sorun bile yaşamadım. PC'im oyun sırasında kararmadı ya da kapanmadı veya sinyal kesilmedi. WattMan denilen hatayı da almadım. Hatta kartı 1490MHz'lerde OC etmeye çalıştım ancak işlemcim dandik olduğu için zaten kullanamadığımdan stok ayarlara döndüm. Demem o ki herkes her kartla sorun yaşabilir. 3350TL fiyata Nitro+ 5700XT gibi kaliteli bir kart dururken 2060S gibi bir kartı önermeye dilim varmıyor. Elbette tercih meselesi, attığım sisteme makul bir 2060S ekleyip alabilirsiniz. Ben fiyatına göre muazzam performans sunduğu ve soğutması son derece iyi olduğu için Nitro+ 5700XT önerdim. 2K 144Hz monitör ile bile kullanabilirsiniz ki zaten 1080P'i yok eden ve rahat rahat yeten bir güçte.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı