6-7 bin ₺ ikinci el dizüstü sistem tavsiyesi

kad

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba bütçem başlıkta da belirttiğim gibi 6000-7000₺ civarlarında, düşük olması daha iyi olur. İkinci el piyasasında şu an bu fiyatlara genelde Monster 1650 ve 1650 Ti sistemler var. Alıp almamak konusunda da kararsızım orası ayrı mesele.

Asıl merak ettiğim sorulardan bir tanesi 1650 ve 150 Ti arasındaki fiyat farkına değer mi? Performans açısından ne kadar büyüklükte fark var? Kullanan, bilgisi olan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

Düz 1650 olarak eli yüzü düzgün bir Lenovo buldum, 1650TI ise garantili Monster. Fiyatlarını 5800₺ ve 6700₺ pazarlıklı olarak düşünebilirsiniz. Bunlar dışındaki ilanları da atabilirsiniz.

Diz üstü sistem değil de diz üstü laptop derseniz daha mantıklı olur bende şaşırdım dizüstü sisitem toplanabiliyor mu diye.
Haklısınız yanlış bir tabir olmuş biraz. Konu ismini değiştiremiyorum sanırım şu an.

Sıfır almak varken neden ikinci el alasınız ki? :

Çünkü o fiyata 1650TI satılıyor ikinci elde hatta daha ucuza. Konuda da bunu soruyorum zaten. Aradaki fiyat farkına değer mi aralarındaki performans farkı ne derece diye.

Merhaba bütçem başlıkta da belirttiğim gibi 6000-7000₺ civarlarında, düşük olması daha iyi olur. İkinci el piyasasında şu an bu fiyatlara genelde Monster 1650 ve 1650 Ti sistemler var. Alıp almamak konusunda da kararsızım orası ayrı mesele.

Asıl merak ettiğim sorulardan bir tanesi 1650 ve 150 Ti arasındaki fiyat farkına değer mi? Performans açısından ne kadar büyüklükte fark var? Kullanan, bilgisi olan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

Düz 1650 olarak eli yüzü düzgün bir Lenovo buldum, 1650TI ise garantili Monster. Fiyatlarını 5800₺ ve 6700₺ pazarlıklı olarak düşünebilirsiniz. Bunlar dışındaki ilanları da atabilirsiniz.
Hocam Lenovo belki olabilir fakat Monster'ı forum olarak tavsiye etmiyoruz diyebilirim.

Haklısınız yanlış bir tabir olmuş biraz. Konu ismini değiştiremiyorum sanırım şu an.

Çünkü o fiyata 1650 Ti satılıyor ikinci elde hatta daha ucuza. Konuda da bunu soruyorum zaten. Aradaki fiyat farkına değer mi aralarındaki performans farkı ne derece diye.

1650 ile 1650 Ti maksimum5 FPS civarı fark eder diye düşünüyorum. Sıfır almak en iyisi.

Buyrun:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

5-10 FPS kadar fark var. İkisi de üzmez bana göre. Beklentiye bağlı biraz.

Çünkü o fiyata 1650TI satılıyor ikinci elde hatta daha ucuza. Konuda da bunu soruyorum zaten. Aradaki fiyat farkına değer mi aralarındaki performans farkı ne derece diye.
Acer Nitro bence güzel bir seçenek olabilir.4,5 senedir Acer laptoplarla haşır neşirim. En sağlam laptop bence Lenovodan sonra.

Geri
Yukarı