6-7 bin liraya kadar en iyi telefon önerisi

Bütçe
6000+1000

TLoTEvil

Centipat
Makaleler
1
Arkadaşlar 1 aya kadar yeni bir telefon almayı düşünüyorum. A70 kullanıyorum, yeni alacağım telefonun bütçesi 7 bini kesinlikle geçmesin istiyorum ve 6 bin civarı bana uygun geliyor. İkinci el en fazla 1 aylık almayı planlıyorum ya da sıfır alacağım, internetten olması sorun değil sadece yenilenmiş telefon istemiyorum. Önerileriniz neler?

Not düşeyim, Infinix-TCL tarzı markalara bu bütçede güvenim hiç yok.

Özellik olarak işlemciye önem veriyorum, uzun vadede çabuk eskimemesi için. Oyun pek oynamam. Batarya günü çıkarsın istiyorum ama 3 4 gün gibi abes isteklerim de yok. Kamera da A70'ten iyi olsun yeterli benim için çünkü A70 oldukça kötüleşiyor günden güne.

Aklımda S20 FE var şu sıralar.

Evet kötü maalesef. Güç tüketimi, performans ve ısınma olarak Snapdragon 865 modelinin çok gerisinde.
Peki başka telefon önerin var mı o fiyat bandında? A52s denmiş ama A serisi vs. kullandığım için biliyorum, her şeyi eksiksiz olsa bile üvey evlat gibi davranılıyor. Oneplus veya Xiaomi falan hiç kullanmadım ancak bloatware içermiyor deniyor ve çok öveni var. O tarz f/p olarak bildiğin var mı? 6k'ya daha yakın olmak istiyorum, 7k'yı geçince psikolojik sınırımı aşıyor onun yerine direkt S20 alsam mı diye düşünmüyor değilim.

S20 FE SD 865 modeli varken S20 alınmaz. S20 FE yonga olarak daha iyi. Arka kameraları da iki cihazın aynı. Bu yüzden S20 gereksiz.

A52 ve A52s arasında 1100-1200 TL fark var. Aradaki fiyat farkı için A52s alınmaz.

A52 modeli de işini görür oyunları en üst ayarlarda oynama gibi bir düşüncen yoksa. A52 serisi 3 yıl Android ana güncellemesi, 4 yıl ise güvenlik güncellemesi alacak.

S20 FE SD 865 modeli varken S20 alınmaz. S20 FE yonga olarak daha iyi. Arka kameraları da iki cihazın aynı. Bu yüzden S20 gereksiz.

A52 ve A52s arasında 1100-1200 TL fark var. Aradaki fiyat farkı için A52s alınmaz.

A52 modeli de işini görür oyunları en üst ayarlarda oynama gibi bir düşüncen yoksa. A52 serisi 3 yıl Android ana güncellemesi, 4 yıl ise güvenlik güncellemesi alacak.
Şöyle, A70'i 2 3 yıl daha idare etsin diye bizimkilere vereceğim. Bankacılık ve telefon için kullanıp arada da Youtube'dan bir şeyler izleyen kişiler, bataryası da onlara yeter muhtemelen.

Ben ise Microsoft Launcher haberler, Outlook, Office, Edge iş hesabı, Microsoft Authenticator, Onedrive'ı sürekli ve aktif şekilde kullanacağım. O süreçte oyun oynamaya başlar mıyım bilmem ama üst düzey oyun oynamam ve 4 5 yıl gitmesini istiyorum, biraz da premium hissiyat versin diyorum tabii. Anlaşılan S20 FE SD şu an rakipsiz. Teşekkürler :)

Geri
Yukarı