6 aydır sistem toplayamamak

Memolii7

Hectopat
Eskiden bir sistem toplama konusu olunca hep ilk cevap vermek, en iyi sistemi toplamak isterdim. Şimdi solda bir sistem öneri konusu görünce üzülüyorum nedensiz. Bu gidişle ekran kartı stoğu falan hayal.

NVIDIA'dan, AMD'den bir şey yapmalarını beklemeyin, niye yapsınlar ki? Zaten gece gündüz üretim yapılıyor ve anında satılıyor kartlar, boşuna beklemeyin alın 1050 Ti geçin, gerçi o da 2000 TL falan olmuş herhalde.

Son söz: Bir sistem toplama zevkimiz vardı onun da içine ettiler.

Eskiden bir sistem toplama konusu olunca hep ilk cevap vermek, en iyi sistemi toplamak isterdim. Şimdi solda bir sistem öneri konusu görünce üzülüyorum nedensiz. Bu gidişle ekran kartı stoğu falan hayal.

NVIDIA'dan, AMD'den bir şey yapmalarını beklemeyin, niye yapsınlar ki? Zaten gece gündüz üretim yapılıyor ve anında satılıyor kartlar, boşuna beklemeyin alın 1050 Ti geçin, gerçi o da 2000 TL falan olmuş herhalde.

Son söz: Bir sistem toplama zevkimiz vardı onun da içine ettiler.
Hocam 2022'nin ikinci çeyreğine anca. TSMC daha yeni karar verdi fabrika açmaya bir tane daha. Yapılana kadar aylar geçer, üretime geçmesi de öyle.

Öyle cidden. Daha dün laptoplarla alakalı aynı yorumu yaptım. Verdiğimiz öneriler ve fiyat bantları o kadar kötü durumda ki, evet o an önerirken en iyi seçenek o ancak 1 yıl önce veya 6 ay öncesinde o paraya alınabilen şeyleri hatırlayınca aşırı üzülüyorum alacak olan insanlara. Onların da suçu değil ve en iyi seçenekleri o çünkü önümüz sisli. Cidden zor zamanlardan geçiyoruz hem maddi hem manevi.

İkinci el 1660 Super olmuş 5000-6000 lira, ben de satmayı düşünüyorum ama emin değilim.

Satın hocam, 5000'e RX 590'ımı sattım. Yerine 2100'e GTX 980 aldım. Aynı FPS değerlerini alıyorum oyunlarda. Tabi önce ekran kartını aldım ben, siz de düzgün bir ekran kartı bulursanız satın.

Kendime hiç bilgisayar toplamadım. Zaten toplam iki bilgisayar alabildim bugüne kadar, onlar da hazırdı. :)

Geri
Yukarı