6 aylık GamePower Ursa tecrübem

Merhabalar.

Bu konuda yaklaşık 6 aydır kullandığım GamePower Ursa ile yaşadığım her şeyi anlatacağım. Vaktinizi çalmadan direkt konuya giriyorum.

Öncelikle ilk söyleyeceğim şey, bu üründe çift tıklama, tıklamama, takılma, LED'lerin yanmaması gibi hiçbir teknik sorunla karşılaşmadım.

1- Soyulma Sorunu

Bu ürünün tercih etme sebeplerimden birisi mat kaplamaya sahip olmasıydı. Tabii bu mat kaplamanın vasat kalitede olduğunu bilmiyordum.

Fareyi aldıktan bir kaç ay sonra sol tıkın üzerinde bir soyulma oldu. İlk başlarda çok rahatsız etmiyordu. Ancak bu soyulma zamanla büyüdü ve ışık sızdıracak kadar genişledi.

IMG_3409.JPG

Diğer soyulmalar ise farenin arka tarafında oldu.

IMG_3440.JPG

IMG_3420.JPG

Bir kaç tane daha ufak tefek soyulmalar var.

2- Tuşların Sert Olması​

Açıkçası bu tam olarak bir sorun sayılır mı bilmiyorum, biraz da kişisel bir şey. GamePower Ursa'da Omron Switch'ler var. Daha önce Omron Switch'lere sahip bir çok
fare kullandım ama hiçbiri bu kadar sert değildi. Oyun zevkinizi engelleyecek kadar sert değil ama daha yumuşak olması gerekirdi.

Yaşadığım soyulma sorunundan dolayı ürünü garantiye göndermek istedim ve garantiyi sağlayan firmaya mail attım. Benim için özel kargo kodu oluşturup değişim yapacaklarını söylediler ama ben ürünü yollamaya fırsat bulamadım. Garanti olarak iyi olduklarını söyleyebiliriz.

Bunlar haricinde yaşadığım ciddi bir sorun yok. Şimdi şu soruya bir cevap verelim; GamePower Ursa alınır mı?
Cevap: Alınmaz.

GamePower Ursa fiyatına bu tarz sorunları yaşamayacağınız alternatifler var, onları tercih etmeniz çok daha iyi olacaktır.

(Fiyatı sık sık düşüyor.)

Ürün hakkında başka bir sorunuz varsa sormaktan çekinmeyin, iyi forumlar.

Hocam sahip olduğum Ursa'nın yarısı neredeyse soyulmuştu bende bir bıçak yardımı ile hepsini çizmeden kaldırmışdım gerçekten güzel duruyordu sizde eğer daha fazla soyulmaya başladığı zaman deneyebilirsiniz.

1 seneden fazladır kullanıyorum Ursa'yı hiç soyulma ya da başka bir problem yaşamadım.

Hocam sahip olduğum Ursa'nın yarısı neredeyse soyulmuştu bende bir bıçak yardımı ile hepsini çizmeden kaldırmışdım gerçekten güzel duruyordu sizde eğer daha fazla soyulmaya başladığı zaman deneyebilirsiniz.
Hocam fotoğraf atabilme şansınız var mı? Merak ettim.

Eline sağlık. Anlamadığım tek kısım Omron Switch kısmı. Biraz detaylı anlatır mısın rica etsem? 🙂
Omron Switch'ler normalde yumuşak olur. 600TL'lik Glorious Model O'da bile Omron Switch'ler var, insanlar Model O'yu yumuşak olduğu için alıyor. Zira benim denediğim Omron Switch kullanan diğer farelerde de tuşlar yumuşaktı. GamePower Ursa'da da tuşların yumuşak olması gerekiyor ama sert.

Yeni konular

Geri
Yukarı