6 Bin TL'ye iş ağırlıklı PC önerisi

364485

Hectopat
Makaleler
13
Arkadaşlar ağır olarak overclock olacak bir işlemci lazım.
Rendir edit ve mühendislik işlerini halledeceğim.
Monitör dahil değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 3600 gibi bir işlemci kullanabilirsiniz oyun oynamayacaksaniz bir sıvı soğutma ile mükemmel olur.
[/ ekran kartı bulmak imkansız]

Arkadaşlar ağır olarak overclock olacak bir işlemci lazım.
Rendir edit ve mühendislik işlerini halledeceğim.
Monitör dahil değildir.
Mühendislik işlerinde ekran kartı da baya önemli ölçüde etkiliyor. Makine mühendisiyim. Büyük bir parça analizinde RTX 2060 Super 45 dakikada analiz sonuçlandırırken RTX 3070 bu süreyi 10-12 dakika civarında tamamladı. CUDA Core kullanan programlarda çok etkili oluyor ekran kartları.

Mühendislik işlerinde ekran kartı da bayağı önemli ölçüde etkiliyor. Makine mühendisiyim. Büyük bir parça analizinde RTX 2060 Super 45 dakikada analiz sonuçlandırırken RTX 3070 bu süreyi 10-12 dakika civarında tamamladı. CUDA Core kullanan programlarda çok etkili oluyor ekran kartları.

Stok?

Hazır sistem denk getirilmeye çalışılabilir stoklar geldikçe. Geçenlerde 9000 TL'ye Ryzen 5 5600x ve RTX 3060 görmüştüm. Stok kovalamak zor olacaktır tabi ki fakat şuan yapılacak başka bir şey yok. Ben sadece "mühendislik" için toplanan bir iş bilgisayarında ekran kartının olmasa da olur mantığıyla alınmaması gerektiğini, akıllarda yanlış bir fikir varsa bu fikrin önüne geçilmesi gerektiğini düşündüğüm için yazdım.

Görsel işlerde renderin ana gücü ekran kartıdır.Fakat onu nasıl bulursun işte bir şey diyemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı