6 fanlı kasa 4 pinli ASUS Prime MK-2 anakarta nasıl bağlanır?

SadeceEfe

Centipat
Katılım
24 Ekim 2021
Mesajlar
196
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600x
Rx6700XT
Asus Prime B450M-K II
16GB RAM
Cinsiyet
Erkek
Merhaba benim Gamepower'ın Warcy kasası ve Basic olarak 6 fanlı geliyor. ama anakartım ASUS Prime MK-2 anakartımda 4 pin girişi var. bunu nasıl halledebilirim?
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa fanlarının kablosu seri bağlantı yapılacak şekilde hem girişli hem çıkışlı değil mi? Genelde kasa fanları öyle olur. Veya çoklayıcı kablo bulunur kasada. Yoksa çoklayıcı alın kendiniz.
 
Hocam bildiğim kadarıyla o kasada argb fan var eğer anakartınızda 4 pin rgb girişi varsa harici olarak argb kontolcü almaktan başka çareniz yok. Ayrıca anakartınızın modeli tam olarak ne? Eğer asus prime b450mk 2 ise o anakartta rgb veya argb girişi yok diye biliyorum.
 
Hocam bildiğim kadarıyla o kasada ARGB fan var eğer anakartınızda 4 pin RGB girişi varsa harici olarak ARGB kontolcü almaktan başka çareniz yok. Ayrıca anakartınızın modeli tam olarak ne? Eğer ASUS Prime B450M K 2 ise o anakartta RGB veya ARGB girişi yok diye biliyorum.

Hocam ARGB var ama ben şimdi kullanma imkanım yok mu ışıklarını.
 
Hocam ARGB var ama ben şimdi kullanma imkanım yok mu ışıklarını.
Hocam eğer anakartta 3 pin ARGB giriş yoksa harici bir ARGB controller almanız lazım.
Akasa Soho addressable RGB Controller Card XL
Bu şekilde bir controller alabilirsin cihazdaki belli başlı hazır efektler ile kullanmak için ama yazılımsal olarak kullanmak istiyorsan ne yazıkki anakartında argb girişi olmalı. Ayrıca bu şekilde controller alırkende controller üzerinden hazır efektlerin kontrol edilebiliyor olmasına dikkat etmelisin. Controller olarak satılan ucuz ürünler genelde anakarttaki argb soketine daha fazla fan vs bağlamak için çoklayıcı görevi görüyor sadece.
 
Geri
Yukarı