6 GB bellekten 8 GB belleğe geçilir mi?

Curesto

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Eski bir platforma sahip bir bilgisayara sahibim. Sistemde 2 adet 2 GB ve 2 adet 1GB toplamda 6 GB DDR2 800 MHz bellek bulunmakta. Sadece singleplayer oyunlar oynayan birisiyim. Maalesef bellek miktarı CoD MW1: Remastered, CoD MW2: Remastered ve bazı oyunlara yetmiyor. DDR2 belleklerin fiyatları uygun olduğundan 1GB olan bellekleri 2 GB olan 2 adet belleklerle değiştirmeyi düşünüyorum.

Herhangi bir artış olur mu?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok olmaz ama droplar biraz daha azalır, bakın çok değil biraz. Günümüzde 8GB bile yetersiz olduğu için çok fazla şey beklememek lazım.

Sırf COD MW Remastered serileri için 8GB RAM olası droplar için mantıklı olabilir fakat elinizdeki kart 1050Ti ayarında neredeyse, günümüz açısından değerlendirmek gerekirse yeni işlemci + anakart + RAM seti daha mantıklı olur gibi tabii bu biraz da bütçenize ve kullanım amacınıza kalmış bir olay.

Sırf COD MW Remastered serileri için 8GB RAM olası droplar için mantıklı olabilir fakat elinizdeki kart 1050Ti ayarında neredeyse, günümüz açısından değerlendirmek gerekirse yeni işlemci + anakart + RAM seti daha mantıklı olur gibi tabii bu biraz da bütçenize ve kullanım amacınıza kalmış bir olay.
Bütçem yeni bir sisteme el vermiyor maalesef. Sadece Far Cry serisi ve diğer tek kişilik shooter oyunlarını oynuyorum. Far Cry New Dawn'da takılmalar ve işlemci darboğazı yaşıyorum fakat kartın gücü sayesinde oynanabilecek seviyede.

Fakat bazı oyunlara yetmiyor. Takılmalardan oyun oynanmayacak kapasitede oluyor.

Yapmak istediğim şey ise RAM ve SSD takviyesi.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı