Çözüldü 6 GB RAM'in 4 GB'ı takılı görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

297345

Hectopat
RAM
2 GB'lık olan Kingston 99U5316, 4 GB'lık olan HLV-PC6400DK/4GB
Selamlar, 2 GB 2 GB olmak üzere 2 adet RAM'im vardı. Yeni 4 GB'lık tek bir RAM aldım ve 2 GB'lık bir RAM ile değiştirdim, 6 GB RAM olması gerekirken bilgisayarda hala 4 GB yazıyor. İnternetten araştırdım, bir şeyler denedim ama olmadı (soket yeri değiştirmek vs.). Sizce sorun nedir? Saygılar.

32 bit mi, yoksa 64bit mi sistem kullanıyorsunuz? Sistemde dahili ekran kartı var mı? Varsa işlemciniz nedir? AMD APU'lar da 2 GB bellek dahili ekran kartı için ayrılır. Eğer 32 bit sistem kullanıyorsanız, 4 GB'dan fazla bellek ataması yapamadığı için 6 GB görünmeyecektir.

Selamlar, 2 GB 2 GB olmak üzere 2 adet RAM'im vardı. Yeni 4 GB'lık tek bir RAM aldım ve 2 GB'lık bir RAM ile değiştirdim, 6 GB RAM olması gerekirken bilgisayarda hala 4 GB yazıyor. İnternetten araştırdım, bir şeyler denedim ama olmadı (soket yeri değiştirmek vs.). Sizce sorun nedir? Saygılar.

RAM'leri çıkarıp yumuşak bir silgi ile silin sonra BIOS'a girip tanımlamış diye kontrol edin.

Artı -1 Eksi
32 Bit mi, yoksa 64 Bit mi sistem kullanıyorsunuz? Sistemde dahili ekran kartı var mı? Varsa işlemciniz nedir? AMD APU'lar da 2 GB bellek dahili ekran kartı için ayrılır. Eğer 32 Bit sistem kullanıyorsanız, 4 GB'dan fazla bellek ataması yapamadığı için 6 GB görünmeyecektir.

Bilgisayarım 64 Bit. Ekran Kartı NVIDIA GeForce GT 9500.

Ekran görüntüsü alabilir miyiz?
asdd.PNG

Dahili ekran kartı sorumu yanıtlamadı. AMD Apu var mı, yok mu?
Yok, unutmuşum pardon.

2-2 şeklinde tekrar taktığınızda bir sorun yok ama değil mi? Bu sorunun aynısını eski bir laptop üstünde yaşamıştım. Yanlış hatırlamıyorsam kuzey köprüsü arızası çıkmıştı bende.

Yeni konular

Geri
Yukarı