6 GB VRAM isteyen oyunu 4 GB VRAM açar mı?

Angeldeat002

Centipat
İyi akşamlar bir şey soracağım diyelimki ekran kartınız 4 GB VRAM sahip ileride oyunlar minimum 6 GB VRAM istediğinde ben bu oyunları açamayacak miyim?

Bir de şu anda 4 GB VRAM ekran kartının kaldırmadiği oyun var mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten günümüzde çoğu oyun 6 GB VRAM'i kullanıyor. Kartım 4 GB sürekli 3.800-3900'lerde dolaşıyor kullanım. Şu ana kadar kasma yarattığını görmedim ama FPS kaybı olduğu bir gerçek. Karşılaştırma videolarında izlediğim kadarıyla 10-15 FPS daha düşük alıyorsun. Üstteki hocamın dediği gibi bunlar sadece bir kaç oyun için geçerli. Ben şu ana kadar sadece rise of tomb raider oyununda yaşadım. Birde shadow of war oyununda ultra pack indirirsen onda da kasma yaşarsın.

Forza, Gears 5 ve birçoğumuz bilmese bile DCS World. Bu oyunlar VRAM düşmanı ve 4 GB kartlarda sorunsuz oynamak için ayarları bayağı bir düşürmek gerekiyor halbuki ekran kartı o ayarların üstesinden gelebilir ancak düşük bellek GPU'yu darboğaz'a sokuyor.
Keşke boşta duran RAM'i kullansa. Belki bir nebze engeller. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı