6 günlük solo RX 590 8 GB Ethereum mining sonuçları

theRiokoyos

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhabalar, iyi günler herkese. 22 Ocak saat öğleden önce 10.22 sularında başlamış olduğum Ethereum miningimin ilk ücreti yatırıldı sabah binance cüzdanıma. Bu ilk zamanların yeterince verimli geçmediğini düşünüyorum çünkü defalarca kapamak gereken zaman oldu bilgisayarı ve birkaç saat sürdü bu zamanlar.

29-31 MH/s arasında bir hızla RX 590 8 GB ile kazım yaptım, hâlâ yapıyorum. Ethermine poolunu kullandım. İlk 3 gün claymore geri kalan günlerde de Phoenix kullandım, kullanmaya devam ediyorum.
Kartımın ayarlarını Afterburner üstünden şu değerlerde ayarladım ve maksimum 110W çekecek şekilde ve de ortalama 48 49 derecede sabit kalacak şekile soktum:
Voltage: -137mv
Power limit: +%50
Core clock: 1500MHz.
Memory clock: 2250MHz.
Fan hızı: %50-%70 arasında gündüz gece değişimli olarak ayarlıyorum.

Sıradaki günler için arkadaşımdan ödünç alıp 4 GB kart ekleyip, miningin ana ekran kartı 8 GB kartım olduğu için 4 GB kart ile dag sorunu yaşamadan mining yapmayı deneyeceğim. Çok okudum internetten ama bazısı yaparken bazısı yapamamış. Ayrıca tabii ki Afterburner üzerinde çok daha fazla oynama, watt/performans oranını ayarlama girişimlerim olacak.

Screenshot_20210129-124721.png

Ayda 500 TL ise kartın parası 4 ayda çıkar ama elektrik faturaları ile 5 ay desek 5 aydan sonra kar başlıyor 5 ay sonra Ethereum kaç TL olur belki azalar bir an yapma fikri vardı ama mantıksız geliyor bana.

Zaten 1 yıldır sahip olduğum bilgisayardan yaptığım için kartın parasını çıkartma gibi bir derdim yok.

Kaç TL kazandınız 6 günde?

Şu anki kurla arkadaşın dediği gibi 100 TL gibi bir para. İlk kontrol ettiğimde tam olarak 112 TL idi mesela, şu an nedir bilmiyorum.

Merhabalar, RX 590 Pulse model ekran kartına sahibim, ancak sizin aldığınız değerleri ne yazık ki alamıyorum konuyla ilgili bana yardımcı olabilir misiniz lütfen? 8820 mh küsur kazmaktayım.

Dosya Ekleri

• 123.jpg
    123.jpg
    487,4 KB · Görüntüleme: 1.049
Merhabalar, RX 590 Pulse model ekran kartına sahibim, ancak sizin aldığınız değerleri ne yazık ki alamıyorum konuyla ilgili bana yardımcı olabilir misiniz lütfen? 8820 mh küsur kazmaktayım.
AMD Radeon Ayarlarından "Bilgi işlem" modunu açman gerekiyor. Voltaj düşürüp fan hızı arttır ve de memory clock arttırmanı tavsiye ederim. Yüksek sıcaklık ve voltaj değerlerinde sadece ekran kartını yorarsın.

AMD Radeon ayarlarından "bilgi işlem" modunu açman gerekiyor. Voltaj düşürüp fan hızı arttır ve de Memory clock arttırmanı tavsiye ederim. Yüksek sıcaklık ve voltaj değerlerinde sadece ekran kartını yorarsın.

Yardımınız için teşekkürler ancak After Burner programından voltaj değişikliği de yapsam sabit olarak 134.6 W çekiyor ve bellek frekansını yükselttiğimde bilgisayar kilitleniyor bilgi işlem modunu yaptım şu anda 24000 mhs daha da arttırmamım farklı bir yolları var mıdır acaba?

Yardımınız için teşekkürler ancak After Burner programından voltaj değişikliği de yapsam sabit olarak 134.6 W çekiyor ve bellek frekansını yükselttiğimde bilgisayar kilitleniyor bilgi işlem modunu yaptım şu anda 24000 mhs daha da arttırmamım farklı bir yolları var mıdır acaba?
Her ekran kartında aynı ayarlar geçerli olmaz ancak birebir benim ayarlarımı dener misin bir miningi durdurup? -137mV Voltage, +%50 PowerLimit, 1500MHz Core Clock, 2250MHz Memory Clock. Voltage kısmında "eksi" yapacaksınız, "artı" değil. Dikkat etin yakmayın kartı.

Merhabalar, iyi günler herkese. 22 Ocak saat öğleden önce 10.22 sularında başlamış olduğum Ethereum miningimin ilk ücreti yatırıldı sabah binance cüzdanıma. Bu ilk zamanların yeterince verimli geçmediğini düşünüyorum çünkü defalarca kapamak gereken zaman oldu bilgisayarı ve birkaç saat sürdü bu zamanlar.

29-31 MH/s arasında bir hızla RX 590 8 GB ile kazım yaptım, hâlâ yapıyorum. Ethermine poolunu kullandım. İlk 3 gün claymore geri kalan günlerde de Phoenix kullandım, kullanmaya devam ediyorum.
Kartımın ayarlarını Afterburner üstünden şu değerlerde ayarladım ve maksimum 110W çekecek şekilde ve de ortalama 48 49 derecede sabit kalacak şekile soktum:
Voltage: -137mv
Power limit: +%50
Core clock: 1500MHz.
Memory clock: 2250MHz.
Fan hızı: %50-%70 arasında gündüz gece değişimli olarak ayarlıyorum.

Sıradaki günler için arkadaşımdan ödünç alıp 4 GB kart ekleyip, miningin ana ekran kartı 8 GB kartım olduğu için 4 GB kart ile dag sorunu yaşamadan mining yapmayı deneyeceğim. Çok okudum internetten ama bazısı yaparken bazısı yapamamış. Ayrıca tabii ki Afterburner üzerinde çok daha fazla oynama, watt/performans oranını ayarlama girişimlerim olacak.

Eki Görüntüle 857131
Ben de rx590 üzerinden mining yapacağım fakat dediğiniz değerlerde voltage - değerlere indiremiyorum. Yardımcı olur musunuz ?
Durumlar bu şekilde:
1612173796643.png
1612173825894.png

Core voltage göstermek için açtım normalde kapalı. Min 800 oluyor.

Geri
Yukarı