6 günlük solo RX 590 8 GB Ethereum mining sonuçları

arkadaşlar her kartın performansı ve MSI Afterburner'daki ayarları farklı olur bu ayarları siz deneme yanılma yolu ile yapacaksınız
şuan için eğer kullanacağınız yazılım PhoenixMiner olmalı (nvida kartlarda en az ücret alan app bu)
ethermine pooluda güvenilir ve tanınmış olanlar arasında en az kesinti yapan

arkadaşlar her kartın performansı ve MSI Afterburner'daki ayarları farklı olur bu ayarları siz deneme yanılma yolu ile yapacaksınız
şuan için eğer kullanacağınız yazılım PhoenixMiner olmalı (nvida kartlarda en az ücret alan app bu)
ethermine pooluda güvenilir ve tanınmış olanlar arasında en az kesinti yapan
Konu kart performansı değil, eskiye göre havuz gelirinin azalması.
Ethermine'a geçtim kazançlar yarı yarı yarıya düşmüş zorluk arttığı için pool la alakası yok maalesef bilgin olsun tek kart ile kazmak mantıksız 31 MH/s için artık.
Yıl sonuna kalmaz tek kartla madencilik ölür gibime geliyor en mantıklısı ya rig kurmak ya da kartı satmak ki ben satmayı düşünüyorum 6kdan bile alan olabiliyor mine için.

Havuz değerkerinde yanlıs bılenlerımız var forumda cogu kişi hala %0,5 biliyor ama suan %2,5 fee
adamlar %0,5 fee yazmışlardı demek ki yükselmiş. O zaman başka poola geçerim daha iyi ethermine %1di.
Arkadaşımın rx5700xt ile aldığı değer :) 2 haftaya kadar rx590 bu kazancı sagliyordu.

Dosya Ekleri

• IMG_20210303_190621.jpg
    IMG_20210303_190621.jpg
    285,5 KB · Görüntüleme: 77
Zorluk arttı galiba emin değilim ama. Ben de ethermine'da 31 mh/s ile 0.00190 kazıyordum ortalama. Bir çok faktör var ya. Kafam allak bullak.
Merhaba bende de RX 590 8 GB modeli var. Kazım yapmaya başladım 31 MH/s kazıyor ama sıcaklığı 62 derece altına inmedi. Afterburner değerleri sizin yazdığınız değerlerde sıcaklığı nasıl 40 lı derecelerde sabit tuttunuz? Bir de Afterburner tüm değerleri ayarladıktan sonra onayla butonuna basınca Temp. Limit 85 oluyor otomatik olarak sizde de aynı mı?

Merhaba bende de RX 590 8 GB modeli var. Kazım yapmaya başladım 31 MH/s kazıyor ama sıcaklığı 62 derece altına inmedi. Afterburner değerleri sizin yazdığınız değerlerde sıcaklığı nasıl 40 lı derecelerde sabit tuttunuz? Bir de Afterburner tüm değerleri ayarladıktan sonra onayla butonuna basınca Temp. Limit 85 oluyor otomatik olarak sizde de aynı mı?
Sizi bu konuya alayım. @Lee Yubin hocamızın ayarları gayet güzel.

Sizi bu konuya alayım. @Lee Yubin hocamızın ayarları gayet güzel.
Bu ayarlarda biraz daha düşüyor MH/s değeri doğal olarak. Siz 48-49 derecede nasıl sabit tuttunuz ve Afterburner haricinde farklı bir uygulama yaptınız mı? (BIOS vs.) Kazım yaparken Afterburner ayarlarını düzenleyip uygula dediğimde fan hızı birden düşüyor ama PC çalışmaya devam ediyor ve ekran siyah oluyor Display Port No Signal uyarısı alıyorum. Bunun nedeni nedir?

Bu ayarlarda biraz daha düşüyor MH/s değeri doğal olarak. Siz 48-49 derecede nasıl sabit tuttunuz ve Afterburner haricinde farklı bir uygulama yaptınız mı? (BIOS vs.) Kazım yaparken Afterburner ayarlarını düzenleyip uygula dediğimde fan hızı birden düşüyor ama PC çalışmaya devam ediyor ve ekran siyah oluyor Display Port No Signal uyarısı alıyorum. Bunun nedeni nedir?
Kazım programınız açık olduğu zamanlarda ayarlarla oynamanızı önermem bende de aynısını yapıyor. Yekta hocamın ayarlarını kullanıyorum şu anda ve sizin de voltajını arttırarak o ayarları kullanmanızı öneririm. Çok daha stabil çalışacaktır. Yekta hocamın ayarlarından önce stale share oranım baya yüksekti. Fanlarım %80-%100 hızlarında çalışıyor ayrıca. Odam da gayet serin, kasamın hava akımı da gayet yeterli. NBminer veya teamredminer geçebilirsiniz ayrıca.

ben kendi ayarlarımla 60 derece ve altı alıyorum 31mh, eskiden derece daha yüksekti geçende kasayı temizledim epey düştü

Yeni konular

Geri
Yukarı