6 günlük solo RX 590 8 GB Ethereum mining sonuçları

RX590 ekran kartım ile maximum sıcaklık 55, güç tüketimi 90W, 30mh/s Ethereum kazıyorum. Sizce devam etmeli miyim? GPU oyuna kıyasla ne derecede bir zarar görebilir?

RX590 ekran kartım ile maximum sıcaklık 55, güç tüketimi 90W, 30mh/s Ethereum kazıyorum. Sizce devam etmeli miyim? GPU oyuna kıyasla ne derecede bir zarar görebilir?
Değerlerin güzel devam et derim ben. Mining stabil çalıştırıyor ayrıca sadece ekran kartına yük biniyor diğer bileşenler minimum çalışıyor. Yani oyunun tam aksine inişli çıkışlı yüksek kullanım yerine stabil ve sabit kullanım.

Mining denemem sonucu paylaşıyorum ki mining sisteme zarar verir mi sorusuna cevap olsun.

10 Gün %60 fan 53 derece sabit ısıda, 1250 Mhz 950mV, Bellek Zamanlama Seviyesi 2 2200 / 975 mV stabil değerlerde 70w güç çekerek çalıştırdığım halde, ekran kartının fanından ses gelmeye başladı. Mining testini bitirip, sistemi normal otomatik ayarlarına döndürdükten sonra, oyun esnasında bilgisayar aniden kapanmaya başladı. Pek çok farklı test yaptıktan sonra sorunun güç kaynağında olduğunu fark ettim ve güç kaynağını değiştirdim. Şuan kapanmalar durdu ancak ekran kartının fanından %80 fan yükünde tıkırtı sesleri gelmeye başladı. Sevgili arkadaşlar, bu konuda tartışmanıza bile gerek yok. Mining sadece ekran kartına değil, güç kaynağına da yükleniyor ve kaliteli 2 senelik bir güç kaynağı kullanmama rağmen zarar verdi. Sonuç olarak, mining bilgisayara zarar veriyor, oyundan daha da fazla veriyor. Üstelik sadece ekran kartına değil, güç kaynağına da dolaylı olarak hdd gibi parçalara da zarar veriyor. Tek ekran kartıyla çok az bir kazancı var. Sistemi yorduğunuza değmez.
Not: Piyasada güç kaynağı sıkıntısı da mevcut. her aradığınız güç kaynağını bulamıyorsunuz. Seasonic 850W aldım ve sorun düzeldi. Eski güç kaynağım da Cooler Master nwe 750W idi.

Mining denemem sonucu paylaşıyorum ki mining sisteme zarar verir mi sorusuna cevap olsun.

10 gün %60 fan 53 derece sabit ısıda, 1250 MHz 950mv, bellek zamanlama seviyesi 2 2200 / 975 mv stabil değerlerde 70W güç çekerek çalıştırdığım halde, ekran kartının fanından ses gelmeye başladı. Mining testini bitirip, sistemi normal otomatik ayarlarına döndürdükten sonra, oyun esnasında bilgisayar aniden kapanmaya başladı. Pek çok farklı test yaptıktan sonra sorunun güç kaynağında olduğunu fark ettim ve güç kaynağını değiştirdim. Şu an kapanmalar durdu ancak ekran kartının fanından %80 fan yükünde tıkırtı sesleri gelmeye başladı. Sevgili arkadaşlar, bu konuda tartışmanıza bile gerek yok. Mining sadece ekran kartına değil, güç kaynağına da yükleniyor ve kaliteli 2 senelik bir güç kaynağı kullanmama rağmen zarar verdi. Sonuç olarak, mining bilgisayara zarar veriyor, oyundan daha da fazla veriyor. Üstelik sadece ekran kartına değil, güç kaynağına da dolaylı olarak HDD gibi parçalara da zarar veriyor. Tek ekran kartıyla çok az bir kazancı var. Sistemi yorduğunuza değmez.
Not: Piyasada güç kaynağı sıkıntısı da mevcut. Her aradığınız güç kaynağını bulamıyorsunuz. Seasonic 850W aldım ve sorun düzeldi. Eski güç kaynağım da Cooler Master nwe 750W idi.

Güldürdün arkadaş Radeon'dan sistemleri geri alman lazım ayrıca minnigten direk çıkılıp oyuna girilmez mümkünse bir restart ve soğumasını bekle kaç yıldır mining yapıyorum performanslar hep aynı değişmedi bile.

m ayrıca minnigten direk çıkılıp oyuna girilmez mümkünse bir restart ve soğumasını bekle kaç
Yazdığım metinden kazımın hemen ardından oyuna girdiğim sonucu çıkarman da beni güldürdü. Yazdığım uydurma bir olay değil, aklında soru işareti olanlar için gerçek bir sonucu paylaştım. Ayrıca performansta değişim olmadı savını da yetersiz buluyorum. Bir değişim olmasa insanlar mining yapılan kartlarını almaktan çekinmez, ikinci el sitelerinde "bu ekran kartı ile mining yapılmamıştır" ibaresi de olmaz. Kullanıcıları geçtim, bu parçaların tedarikini yapan köklü firmaların sitelerinde sence şuan neden "MINING amaçlı kullanılan Ekran kartları üretici tarafından garanti dışı bırakılabilir." ibaresi var? Üretici bile bunun zarar vereceğini kabul etmiş.

Yazdığım metinden kazımın hemen ardından oyuna girdiğim sonucu çıkarman da beni güldürdü. Yazdığım uydurma bir olay değil, aklında soru işareti olanlar için gerçek bir sonucu paylaştım. Ayrıca performansta değişim olmadı savını da yetersiz buluyorum. Bir değişim olmasa insanlar mining yapılan kartlarını almaktan çekinmez, ikinci el sitelerinde "bu ekran kartı ile mining yapılmamıştır" ibaresi de olmaz. Kullanıcıları geçtim, bu parçaların tedarikini yapan köklü firmaların sitelerinde sence şu an neden "mınıng amaçlı kullanılan ekran kartları üretici tarafından garanti dışı bırakılabilir." ibaresi var? Üretici bile bunun zarar vereceğini kabul etmiş.

Düzgünce yapılmazsa her şey zarar verebilir.

Son düzenleme:
arkadaşlar kartım sapphire rx590 nitro special edition. lol miner ile kazıyorum fakat 8 mh/s ile kazıyor. sizin yazdığınız değerlerden çok düşük. ekran kartı driver falan hepsi en günceli yüklü. nedeni ne olabilir ?

Merhaba. Çekirdek ve voltaj düşürmeyi nasıl yapıyoruz?

Merhaba. Clymore ile nasıl kazılıyor? Anlatabilir misiniz? Çok teşekkürler.

MSI Afterburner ile yapabilirsiniz.
Arkadaşlar kartım Sapphire RX590 Nitro Special Edition. LoL miner ile kazıyorum fakat 8 mh/s ile kazıyor. Sizin yazdığınız değerlerden çok düşük. Ekran kartı driver falan hepsi en günceli yüklü. Nedeni ne olabilir?

AMD kontrol merkezinde bilgi işlem modunu açmanız gerek.

10 Gün %60 fan 53 derece sabit ısıda, 1250 Mhz 950mV, Bellek Zamanlama Seviyesi 2 2200 / 975 mV stabil değerlerde 70w güç çekerek çalıştırdığım halde, ekran kartının fanından ses gelmeye başladı. Mining testini bitirip, sistemi normal otomatik ayarlarına döndürdükten sonra, oyun esnasında bilgisayar aniden kapanmaya başladı. Pek çok farklı test yaptıktan sonra sorunun güç kaynağında olduğunu fark ettim ve güç kaynağını değiştirdim. Şuan kapanmalar durdu ancak ekran kartının fanından %80 fan yükünde tıkırtı sesleri gelmeye başladı. Sevgili arkadaşlar, bu konuda tartışmanıza bile gerek yok. Mining sadece ekran kartına değil, güç kaynağına da yükleniyor ve kaliteli 2 senelik bir güç kaynağı kullanmama rağmen zarar verdi. Sonuç olarak, mining bilgisayara zarar veriyor, oyundan daha da fazla veriyor. Üstelik sadece ekran kartına değil, güç kaynağına da dolaylı olarak hdd gibi parçalara da zarar veriyor. Tek ekran kartıyla çok az bir kazancı var. Sistemi yorduğunuza değmez.
Not: Piyasada güç kaynağı sıkıntısı da mevcut. her aradığınız güç kaynağını bulamıyorsunuz. Seasonic 850W aldım ve sorun düzeldi. Eski güç kaynağım da Cooler Master nwe 750W idi.

Amd karta mining için yeni bios attın mı? Attığın Bios un içerdiği değerler ile yaptığın overclock ayarlamaları birbiri ile uyumlu mu? Core V ile Mem V ların dengelimi? Core ve mem V ayarlarken karta ona göre gerekli elektrik yükünü verdin mi? Hesaplamasını yaptın mı bunların? Yoksa yukarıda yazmış olduğun değerleri orjinal bios üzerinde mi yaptın? Eğer ki öyle yaptıysan kartı yıpratırsın. Miningten çıkıp Oyunda test yaparken bios ve overclock ayarlarını orjinal e çevirdin mi?
Test yapmanın da bin bir türlü yolu var. Ona girdim, ordan çıktım buna girdim, testlerimin sonuçları bu diyebilmek için bir çok konuya hakim olman gerekli. Ekran kartına yaptığın güç beslemesi, powerdan gelen direk elektrik kablosu mu yoksa atlama kablo mu kullandın?
Öyle voltaj şu olsun bu olsun diye ayarladım demişsin ama ekran kartına özel power supply kullandın mı?
Mining işi başlı başına uzmanlık gerektiren bir iş. Hiçbir bilgin yok ise, oc yaptım, programı indirdim ve denedim dememelisin. Eğer ki öyle de yaptıysan ekran kartını, powersupply ı 6 ayda eline alırsın.
Elimde şu an 23 adet (rx570-rx590-3080-3090 farklı sayılarda) kart var. Sorunsuz takır takır 4 yıldır çalışıyor. Sadece mining yapıldı. Daha fanlarında tık yok. Ama toz bakımları, macun bakımları her ay yapılıyor.

Oyun, ekran kartını her zaman daha çok zorlar. Oyunda ekran kartları çeşidine göre 80 derecelere kadar çıkar. Buna bağlı olarak fanların %100 performans ile çalışabilir. Fakat mining de bunu stabil yapabilirsin. Kart sıcaklıklarım 48-51 derece arası ve fanlarım %40-61 arası değişmekte. Oyun oynanan karta 2 hafta da bir bakım yapmaz isen ekran kartı işlemci macunun erir yok olur. Sonra durduk yere kapanmalar yaşarsın.

Kazanca gelirsek tek kart ile hiçbir para kazanamazsın, o bi gerçek. Para kazanmak için en az 6 kart ile bu işe girmen gerekli ama etherium için bu saatten sonra gerek yok. Yakın zamanda eth mining işi son bulacak zaten. Başka coin kazacak isen sistem kurabilirsin. Fakat tekrar söylüyorum, ekran kartlarını her zaman farklı powersuply ile çalıştır mining yapacaksan. Elektrik kontrolünü daha gerçekçi yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı