6 pinli RX 570 nasıl bulabilirim?

emreb34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bu ay içerisinde sistemimi RX 570 ile güncellemek istiyorum fakat güç kaynağımdan gelen kabloda 6 pin mevcut. Nagas N500(SY-650) 500W PSU kullanıyorum. Sistem özelliklerim:

Anakart: ASUS B450M-K Prime.
İşlemci: Ryzen 3 2200G.
Ekran kartı: MSI R7 360 2 GB.
RAM: 8 GB.

6 Pin to 8 pin dönüştürücülere baktım fakat bir risk söz konusu olduğunu gördüm. Araştırdığım kadarıyla da 6 pinli RX 570 mevcutmuş. Fakat hangi modelleri buna dahil bilgim yok maalesef. Bunların haricinde 1500 TL bandında 6 pinli farklı bir ekran kartı tavsiyesi olan da yardımcı olursa sevinirim.

Tek fanlı Sapphire Pulse 570 modeli 6 pin girişe sahiptir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asrock 570 yine 6 pin girişlidir.

Biostar 570 6 pin girişli

Son düzenleme:
Tek fanlı Sapphire Pulse 570 modeli 6 pin girişe sahiptir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bundan uzak durulmalı arkadaş her gün sövüyor bu karta.

Neden linç yedim?
Dönüştürücülerin güvenli olduğunu söylemişsin. 6 pinden 8 pine olanlar yine bir nebze daha güvenli ama yine de riski var. Sonuç olarak sen daha az enerji taşıması için tasarlanan 6 pin kablodan, kaldırabileceğinden fazla enerji çekiyorsun. Molex to PCI-e dönüştürücüler zaten Allah'a emanet çalışıyor, her an yanabilir. Hatta bizzat kendim alev almasına şahit oldum.

Neden linç yedim biri camdan atlıyor arkasından herkes takip ediyor onu koyun gibi. Biri bilgisi olmasa bile diğerinin ne dediğine bakarak yorum yapıyor.

Görmedim deyip yanlış bilgi veriyorsun araştırsan bu kabloların çoğu zaman yandığını göreceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı