60.000TL oyun, yayn ve kurgu için sistem önerisi

Bütçe
60000
Çok teşekkür ederim hızlı cevap için. Ramler çoktan elime geldi maalesef. 400mhz+ olsa elbette daha iyi olurdu ama bunun için iadeye verip yenisini almaya değecek kadar önemli mi?
Diğer bir ihtimal de şu:
Anakart 4 slota sahip. İleride 6000'lik 16x2 takıp 64'e yükseltebilir miyim yoksa uyumsuzluk sorunu olur mu? Yani bütün ramler aynı mhz mi olmalı?
İadesiyle uğraşmaya değecek kadar performans farkı olmaz. İleride ekstra bellek ekleyeceğiniz zaman aynı belleklerden alın yoksa sistem düzgün çalışmaz.

Hocam AM5 anakartlarda sanki Quad Channel'da MHz sınırı vardı ama emin değilim
Bu modelin specifications kısmında diyordu max 4000 Hz diye. Bu doğru mudur? Asus'un sitesinde bunla ilgili bir şey bulamadım.
2 DPC 2R'nin ne olduğu bu konuda cevaplanmış.

Son düzenleme:
@messinicocugu Hocam tekrardan selam. Şu parçaları toplamaya karar verdim aralarında sıkıntılı gördüğün ya da uyumsuz olanlar var mıdır sana zahmet bir bakar mısın?

-AMD Ryzen 9 7950X 5.70 GHz 16 Çekirdek 64MB AM5 5nm İşlemci
-ASUS Prime B650-Plus 6400MHz(OC) RGB M.2 AM5 DDR5 ATX Anakart
- G.Skill 32 GB(2x16) Flare X5 5600MHz CL36 DDR5 AMD EXPO RAM (F5-5600J3636C16GX2-FX5)
-Gainward GeForce RTX 4080 Phoenix 16 GB GDDR6X 256 Bit Ekran Kartı
-Seagate 2TB Barracuda 256MB 7200RPM (ST2000DM008) hard disk
-Kingston Fury Renegade 1TB M.2 SSD
-DeepCool Gammaxx L360 A-RGB 360 mm Intel(1700p)-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu
-MSI MPG A1000G 1000W Power Supply

Kasa olarak da kablo saklama yeri olan, toz filtreli ve hava akışı çok iyi olan bir şey arıyorum ki parçalar serin kalsın. P500A, Fractal Torrent gibi bulduğum birkaç tanesi piyasada yok. Şu an satışta olan bulduğum Lian Li'i LANCOOL II'i var en iyi ne dersin? Ya da başka kasa önerin var mıdır tavana 360'lık soğutucu sığan? Ek olarak şu parça yerine şunu al hem aynı şey hem cüzdanın biraz rahatlar dediğin var mı? Henüz soğutucu, SSD, hard disk ve RAM'leri aldım.
Sıvı soğutucu senin tavsiye ettiğin 3500 civarı şu anda o yüzden bunu tercih ettim aynı marka diye sorun olmaz umarım.

@waltmeisterrr Anlıyorsanız siz de bakar mısınız?

Banım vardı yazamadım sıvı soğutucu ve HDD olarak bu daha iyi olur bir de bütçe yeterse bu anakarta bakın fiyatı iyi düşmüş:

Banım vardı yazamadım sıvı soğutucu ve HDD olarak bu daha iyi olur bir de bütçe yeterse bu anakarta bakın fiyatı iyi düşmüş:
Bahsettiğiniz soğutucu ve HDD'yi önerme sebebiniz nedir? Bu parçalar elime ulaştığı için önce iade süreci başlatmam gerekiyor. Önemli bir detay mı var bendekilerle kıyaslandığında?

Bahsettiğiniz soğutucu ve HDD'yi önerme sebebiniz nedir? Bu parçalar elime ulaştığı için önce iade süreci başlatmam gerekiyor. Önemli bir detay mı var bendekilerle kıyaslandığında?

Barracuda genelde sorun çıkarabiliyor o yüzden WD Blue önermiştim bir de Arctic daha iyi diye onu önermiştim de aldıysanız sıvı soğutmayı değiştirmeye pek gerek yok.

Barracuda genelde sorun çıkarabiliyor o yüzden WD Blue önermiştim bir de Arctic daha iyi diye onu önermiştim de aldıysanız sıvı soğutmayı değiştirmeye pek gerek yok.
Anladım peki 360'lık soğutmalarda gürültü seviyesi markadan markaya çok değişiyor mu yoksa hemen hemen aynı mı?

hocam elimde R7 7700x var bu sıvı soğutucu iyi mi?
yoksa 360mm olan versiyonu mu almalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı