60 FPS akıcı değil

MahanN

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Benim Ryzen 5 1600 GTX 1060 3GB 8 GB RAM'im bulunmakta. Herhangi bir oyunda 60 FPS aldığımda oyun kasıyormuş hissi alıyorum. Monitörüm 75 Hz AOC G2260VWQ6 modelidir kendisi. Ne yapacağım sizce? 70 60 FPS'ler akıcı gelmiyor ben sadece 75 FPS ve üzeri aldığımda doğru düzgün oluyor. Ekran kartında bir sıkıntı yok. Rust GTA 5 gibi ağır oyunlarda FPS'im 60 70 olunca bu kasmalar oluyor ve Hz kontrol ettim, 75 Hz, ondan yana sıkıntı yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FPS 60 sabit dururken sıkıntı yok mouseumde akıcı değil şu an fark ettim, oyun sabit durunca akıyor, bilemedim fareyi sağ sol yaparken kastigini hissediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
75 Hz monitörünüz varsa 75 FPS'e limitleyin.

Denedim aynı sorun devam ediyor yani sabit dururken akıcı ama sağ sol yaparken oyun bir akmıyor bozuk bu arkadaşın dedi Micro stunner mıdır nedir baktım bu sorun olabilir
Hocam monitörü alın 60 Hz'e keyfinize bakın.

Dediğinizi birkaç kez yaptım ama olmadı.
Micro stutter denen olayı yaşıyor olabilirsiniz. Afterburner üzerinden %1 ve %0.1 Low FPS değerlerini açıp inceleyebilir misiniz?

İncelledim bazen ikisi 4 oluyor bazen biri 28 diğeri 4 bazen ikisi 32 falan oluyor.
Micro stutter denen olayı yaşıyor olabilirsiniz. Afterburner üzerinden %1 ve %0.1 Low FPS değerlerini açıp inceleyebilir misiniz?

Hocam buyur kendin bak değerlere. Artık Micro mu normal stutter sen söyle çözümüye beraber ben bilemiyorum bu sadece 60 FPS ve -75 FPS arası kasıyor 75 ve üzeri akıcı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
75 Hz monitörünüz varsa 75 FPS'e limitleyin.
Daha az akıcı olur. FPS'i limitlemeyin ve alabileceğiniz en yüksek FPS'i alın.

@369926

Son düzenleme:
Bende burada yazıla sıkıntı var ama burada yazılanları denedim olmuyor bende 75 Hz var ve bende 74 olduğu an kasmaya başlıyor 70 60 50 hepsi kasıyor 75 FPS aşağısı asla alamam arkadaşalr ne yapabilirim?
1618232197143.png

Ama değişik bir şekilde videoda belli olmuyor yani oyunu sabit bıraktığımda yağ gibi akıyor 60 FPS'de ama fareyi harekket ettirmeye veya klavyeye kasıyor bildiğniz.

Hocam sizin cevabızı bekliyorum.

Hocam evet o sorunu yaşamaktayım oyunum hiç akıcı değil ne yapacağım?

Hocam siz çözümü bilmiyor musunuz cevap verir misiniz lütfen?
??

Son düzenleme:
@MahanN

Tüm oyunlarda ayni sorunu mu yasiyorsunuz? Oynadiginiz ve sorun yasadiginiz oyunlar nedir? GTA 5'de grafik ayarlari ne durumda?

Ultra'da denedim hepsini düşüğe çekipde denedim ikisinde de oluyor. sorunu yaşadığım oyunlar genellikle fpsimin 60 a düştüğü oyunlardır yani RUST-GTA 5 bunlarda oluyor pubgde oluyor 60 fps e düşünce

Geri
Yukarı