60 Hz abartılacak kadar kötü mü?

Arkadaşların dediği gibi yıllarca 60Hz kullandım hiç eksikliğini hissetmedim ama o 144'e geçince 60Hz çöp oluyor :D

60Hz üzeri kullanan kişiler 60'ı kullanmayı tekrar deneyince kasma gibi şeyler söylüyorlar ama hiç tecrüben yoksa benim gibi çok problem değil bence.

Oyununa göre değişiyor. Warzone, BF5'te 60 HZ kötü gelmekle birlikte oyunun hızına göre yavaş kalıyor bence. BF1 ve senaryolu oyunlarda o kadar da lazım değil gibi geliyor.
Her şekilde daha yüksek akıcılık oluyor ama.

Daha yüksek Hz monitör kullanmazsanız 60 Hz gözünüze iyi gelecektir. Fakat 75 Hz monitöre bile geçerseniz aradaki akıcılık farkını cok rahat anlayacaksınız ve 60 Hz göze rahatsız edici gelecek.

Bilgisayarın 60Hz ise ve 100+ Hz üzeri ekranlara bakmıyorsan sorun yok. Ama bi 144 bi 60 yaparsan kasıyor gibi gelir.
Örnek verirsem ben evdeki bilgisayarımda 25 FPS oynuyordum ve gayet akıcıydı. Şimdi 120 civarı FPS oynuyorum anlık 60 FPS civarına düşünce kasıyormuş gibi geliyor. Çünkü kare sayısı yarıya düşüyor.

FPS türü oyunlar hariç en iyi seçenektir. Modele bağlı olmakla beraber 60-75Hz modeller 144üstü rakiplerine göre daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı