60 Hz abartılacak kadar kötü mü?

Gözünün hangi yenileme hızına alıştığıyla ilgili. Kendi açımdan rekabetçi olsun ya da olmasın 100 FPS altına düştüğünde oluşan gecikme ve kasıyormuş hissinden dolayı rahatsız oluyorum. 144hz monitör deneyimlemediğin sürece seni rahatsız etmez ama alıştıktan sonra tekrar 60hz ekrana bakmak istemezsin.

60'a alıştığınız için gözünüze kötü gelmez, dolayısıyla bir memnuniyetsizlik yaşamazsınız. O yüzden sıkıntı yok. Ama zevk için alabilirsin.

Merhaba arkadaşlar öncelikle. Videoları izliyorum ama sadece 240 Hz arasında 1 salise gecikme falan oluyor.
60 Hz abartılacak kadar kötü mü size göre? Laptop oyuncusuyum. 60 Hz kullanıyorum.
Kendi deneyimlerimden bahsedeyim 60 hz ile oynarken oyun vb. monitör bir süre sonra baş ağrıtıyor ve sıkıyor ama 144 hz ve üstü akıcı bir görüntü sağlayıp hem daha iyi performans alıyorsun hemde gözlerin ve başın ağrımıyor.

Hocam çok kötü değil ama 60 ile 144 arasında dağlar kadar fark var. Ben şuanda 240 Hz kullanıyorum ve 60 arasında uçurum var desem yeridir :)

FPS oyunu oynamadığım için 75'in üstü gereksiz geliyor, 60 ile 75 Hz arasında da bir fark görmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı