60 Hz laptop panelini 144 Hz panel ile değiştirme

Kkul40

Decapat
Bazi gaming laptoplarinin versiyonlari 60 Hz panel ile gelirken bazi ust modeller 144 Hz panel olabiliyor. 60 Hz paneli 144 Hz panel ile degistirmek mumkun mudur? Mumkunse ne gibi seylere dikkat etmek gerekir veya olasi problemler neler olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce monitorü overclock etmeyi deneyin. 60 Hz yerine 100 Hz bile çalıştırabilseniz çok fark eder.

Hayır arkadaşlar. hepinizin yanlışı var; Custom Resolution Utility (CRU) bu program ile monitör hertz değerini arttırabilirsiniz ben 60 hertz monitörümü 70 de kullanıyorum şuan hiç bir risk yoktur sadece programa girip add sekmesinden yeni oluştur; ve hertz degerini iki harf girdikten sonra; yeniden başlatacaksınız ve hertz desteklemiş ise görüntü ayarları gelişmiş ayarlar görüntü bağdaştırıcı özellikleri monitör ve hertz değerlerine baktıgınızda koyduğunuz hertz değeri orda ise monitörünüz o hertz değerini desteklemektedir. çok basit bir işlem programın kendiside zaten 23 kilobayt sanırım.

Ekleme:
Arkadaşlar konuyu okuduktan sonra ben de uyguladım ve 60HZ olan yenileme hızını 90HZ'ye yükselttim. Gözle görülür bir hızlanma oldu.
391644

Yeni konular

Geri
Yukarı