60 Hz monitör 75 Hz nasıl yapılır?

BenNoobum

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Abim bir ara 75 Hz yapmıştı sıfırladıktan sonra 60 Hz'ye geri döndü nasıl yapacağımı bilmiyorum. Önceden yapmış varsa söyleyebilir mi?

Boş verin gülenleri. Overclock yapılmış anladığım kadarıyla eski laptopuma da yapmıştım 60 Hz'den 105 Hz'ye çekerek mis gibi 105 FPS Half-Life oynamıştım. Her neyse,
Öncelikle ekran kartınız NVIDIA ise şöyle yapacaksınız.
1-masaüstüne sağ tıklayıp NVIDIA Denetim Masası'na gidin.

1653068679707.png

2-girdikten sonra belirttiğim yere tıklıyorsunuz.

1653068712614.png

3-gelen yerde belirttiğim yere tıklıyorsunuz.

1653068744746.png

4-ardından gelen menüde çözünürlüğünüze ellemeyin, aynen kalsın. Yenileme hızı yani Hertz değerine ise 75 yazarak özel çözünürlük oluşturup deneyin. Pek bir zarar vereceğini zannetmiyorum eski laptopumda 1.5 yıla yakın bu şekilde kullanmıştım sattığım kişi de halen bu şekilde kullanıyor. Çözüm böyle oldu ise lütfen çözüm olarak işaretleyin.
Overclok yapmış.
Adamın yazdığı mesaja gülüpte overclock yazamamak ayrı bir şey.

Boş verin gülenleri. Overclock yapılmış anladığım kadarıyla eski laptopuma da yapmıştım 60 Hz'den 105 Hz'ye çekerek mis gibi 105 FPS Half-Life oynamıştım. Her neyse,
Öncelikle ekran kartınız NVIDIA ise şöyle yapacaksınız.
1-masaüstüne sağ tıklayıp NVIDIA Denetim Masası'na gidin.

Eki Görüntüle 1394013

2-girdikten sonra belirttiğim yere tıklıyorsunuz.

Eki Görüntüle 1394015

3-gelen yerde belirttiğim yere tıklıyorsunuz.

Eki Görüntüle 1394019

4-ardından gelen menüde çözünürlüğünüze ellemeyin, aynen kalsın. Yenileme hızı yani Hertz değerine ise 75 yazarak özel çözünürlük oluşturup deneyin. Pek bir zarar vereceğini zannetmiyorum eski laptopumda 1.5 yıla yakın bu şekilde kullanmıştım sattığım kişi de halen bu şekilde kullanıyor. Çözüm böyle oldu ise lütfen çözüm olarak işaretleyin.

Adamın yazdığı mesaja gülüpte overclock yazamamak ayrı bir şey.

Hocam 105Hz nasıl yapmıştınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı