Çözüldü 60 Hz monitör düşük çözünürlükte 75 Hz çalışır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Moltreach

Hectopat
1366x768 mönitöre sahibim, 768pde 60Hz lakin 1152x872 veyahut daha düşük bir çözünürlüğe aldığımda 75Hz gözüküyor, acaba gerçekten 75Hz midir monitörüm? Ya da herhangi bir işlem yapmam gerekir mi 75Hz'de kullanmak için.
Valorant'ta falan 75 olması değiştirir mi bir şeyler?
Monitörüm şu biraz eski ve bilindik olmadığı için zor buldum.
Not: DVI kablo takılı mönitöre.

Dosya Ekleri

• 1659436973153.png
    1659436973153.png
    52,4 KB · Görüntüleme: 104
  • 1659437090124.png
    1659437090124.png
    189,8 KB · Görüntüleme: 72
Çözüm
Oluyor mu olmuyor mu acaba bir uğraş göstermedim görüntü ayarlarından çözünürlük değiştirdim sadece.
Olabilir. Fabrika sonuç olarak uzun süre dayanması için tam performansta pazara sunmuyor monitörleri. Amd'den özel çözünürlük oluşturup, orjinal çözünürlükte de alabilirsiniz 75hz'i. Ama monitörün yorulmasına değecek bir performans artışı olmayacaktır.
Bu kadar kolay mıymış bu ya, özel çözünürlükte sadece Hz ayarıyla oynadım görüntü de bozulmadı sıkıntısız kullanıyorum şu an.

Eki Görüntüle 1471751
Evet dediğim gibi görüntü kalitesinde bir kayıp olmaz. Belki zorlayıp 80-85hz bile yapabilirsiniz. Dikkat edin monitör çok ısınmasın. Devresini yakabilirsiniz, hele şu sıcak günlerde. Bazı ezberden konusan arkadaşlar için bir ders olur sanırsam.

Hayır görüntü bozulmaz. Monitör overclocklanabilir. Saniyede verdiği kare hızını arttıracağız sonuçta,
Görüntüyü etkilemiyor.
Çok fark var diyen ve beğenmeyen arkadaşları şu videoya davet ediyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arada çok fark olduğunu iddia etmedim zaten sadece kullanabildiğim varken kullanayım zaten 10 yıllık monitör dedim.

1366x768 mönitöre sahibim, 768pde 60Hz lakin 1152x872 veyahut daha düşük bir çözünürlüğe aldığımda 75Hz gözüküyor, acaba gerçekten 75Hz midir monitörüm? Ya da herhangi bir işlem yapmam gerekir mi 75Hz'de kullanmak için.
Valorant'ta falan 75 olması değiştirir mi bir şeyler?
Monitörüm şu biraz eski ve bilindik olmadığı için zor buldum.
Not: DVI kablo takılı mönitöre.

75 olduğunda daha akıcı olduğunu eğer ki daha önceden 144 vs kullanmadıysan rahatça anlarsın ve gerçekten de o 15 Hertz iş görüyor. Eski bilgisayarımda bende öyle yapıyordum.

Evet dediğim gibi görüntü kalitesinde bir kayıp olmaz. Belki zorlayıp 80-85Hz bile yapabilirsiniz. Dikkat edin monitör çok ısınmasın. Devresini yakabilirsiniz, hele şu sıcak günlerde. Bazı ezberden konusan arkadaşlar için bir ders olur sanırsam.

Şu an eski ısısıyla aynı abartı bir ısınma olursa düşürürüm.

Hayır görüntü bozulmaz. Monitör overclocklanabilir. Saniyede verdiği kare hızını arttıracağız sonuçta,
Görüntüyü etkilemiyor.

Eski monitörümde Hz'i arttırınca görüntü bozuluyordu, o sebeple öyle bir yorum yaptım.

Çok fark var diyen ve beğenmeyen arkadaşları şu videoya davet ediyorum.

Kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum bunları. Evet videoda çok bir fark yok gibi gözüküyor ancak bir 60 Hz bir de 75 Hz monitör kullanırsanız anlarsınız aradaki farkı. Gerçekten daha akıcı olduğunu hissettiriyor.

Geri
Yukarı