60 Hz monitör vs 120 Hz monitör

zxcuu

Centipat
Arkadaşlar benim 6K bütçem var var ve CS:GO, LOL gibi oyunlari oynayabilecegim laptop ariyorum. Arkadaşlarim bana 60 Hertz'e boşuna para verme 900 TL daha ekle en az 120 Hertz al diyor. Ne yapmalıyım?

Teşekkürler.

Eğer bütçeni ayarlayabilirsen kesinlikle 120 Hz almanı öneriyorum. Cidden arada büyük bir fark var. Hatta bütçeni biraz daha aşabilirsen 144 Hz veya 240 Hz'lere de bakabilirsin. Hz farkı bir çok oyunda büyük fark yaratırken aynı zamanda gözünü de yormuyor. 60 Hz kullanıyordum bir kaç saat kullanımdan sonra gözlerim acırken şu an 144 Hz de hiç acımıyor. İnternetten bir kaç video izlersen farkı çok daha iyi anlayabilirsin.

Bilgisayarınız 120 FPS üzeri performans verebilecekse kesinlikle alın. 120 Hz monitörde 120 FPS altı almanız az da olsa kasma hissine sebep olacaktır.
G-Sync gibi özellikleri olan bir mönitörlü laptop alırsanız daha iyi olur.

Eğer bütçen yeterse 144hz monitör öneriyorum.Bizzat kullanmış biri olarak oyun hızlanıyor adeta gerçekten efsane bir deneyim.Oyunlarda kesinlikle daha iyi performans gösterirsin.

Arkadaşlar benim 6K bütçem var var ve CS:GO, LOL gibi oyunlari oynayabilecegim laptop ariyorum. Arkadaşlarim bana 60 Hertz'e boşuna para verme 900 TL daha ekle en az 120 Hertz al diyor. Ne yapmalıyım?

Teşekkürler.
1000 TL fiyatlara çok rahat 144Hz monitör bulunabiliyor. Alacağınız monitör de 100TL olmadığına göre eklemeniz gereken para daha azdır gibi geliyor. (Laptop değilse) Sorunuzun cevabına gelirsek bence laptop için gereksiz olsa da daha büyük ekranlarda (Masaüstü PC) çok akıcı bir görüntü sağlıyor.

Bilgisayarınız 120 FPS üzeri performans verebilecekse kesinlikle alın. 120 Hz monitörde 120 FPS altı almanız az da olsa kasma hissine sebep olacaktır.
G-Sync gibi özellikleri olan bir mönitörlü laptop alırsanız daha iyi olur.
120 herz olan laptopa zaten onu besliyecek ekran kartını koyuyorlar, csgo - lol demiş eleman. Sıkıntı olmaz o konu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı