60 Hz ve 75 Hz arasında fark olur mu?

• Konuyu başlatan uuua
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 2B

uuua

Decapat
Laptopum 60 Hz 75 Hz monitor alsam farklılık olur mu? Oyunlarda falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
60 ile 75 arasında masraf yapmaya değecek bir fark olmaz. 144 Hz almanında, güçlü bir pc'niz yoksa almanın anlamı yok. Seneler geçtikçe sisteminiz aynı düzeyde fps veremeyecek haliyle. Ha sistemi yenilerim, hep üst düzeyde kullanırım derseniz o ayrı tabi. Makul düşünüyorum sadece.

Fark çok ufakta olsa oluyor fakat emin ol 75HZ monitöre vereceğin paraya değmeyecek bir fark oluyor..
1024*768 de 75 hz olabiliyor bazı paneller. Bir kontrol et belki Laptopunda böyle bir özellik vardır.

Yıllarca 60 ve 75 Hz monitör kullandım aralarında gözle fark edilecek bir fark yok. 75 Hz monitöre bu yıla gelmişiz para harcanmaz. 144 Hz alacaksın en azından ileride değiştirme telaşın olmaz. Oyunlarda 144 FPS alamaman önemli değil ayrıca. DP kablosu ile G-Sync açarsan ya da FreeSync yırtılma önleniyor.

Fark çok ufakta olsa oluyor fakat emin ol 75HZ monitöre vereceğin paraya değmeyecek bir fark oluyor..
1024*768 de 75 hz olabiliyor bazı paneller. Bir kontrol et belki Laptopunda böyle bir özellik vardır.
denedim olmadı
Yıllarca 60 ve 75 Hz monitör kullandım aralarında gözle fark edilecek bir fark yok. 75 Hz monitöre bu yıla gelmişiz para harcanmaz. 144 Hz alacaksın en azından ileride değiştirme telaşın olmaz. Oyunlarda 144 FPS alamaman önemli değil ayrıca. DP kablosu ile G-Sync açarsan ya da FreeSync yırtılma önleniyor.
144 hz monitör laptopu zorlar mı? sistemim 1035G1 MX330 8GB RAM

Geri
Yukarı