60 Hz vs 75 Hz e-spor oyunlarında fark yaratır mı?

darknight3457

Decapat
Arkadaşlar, 60 Hz bir monitör var, ben bunu 75 Hz'ye kadar overclock olayı benzeri bir şekilde yükseltip kullanabiliyorum. Sizce Valorant veya CS:GO oynarken hangi Hz'yi kullanmam daha sağlıklı olur?

Fark tabii ki yaratır fakat monitörde renk bozulmaları, olmaması gereken çizgiler vs. görebilirsiniz.

Hocam o sorun yok yavaş yavaş deneyerek ve uzun süre test ederek Hz'yi ayarladım, o konuda bir sıkıntı yok, ha monitör giderse bile sonuçta 12 senelik bir monitör, artık ne olursa :D

75Hz farkı hissettiriyor. Çok uzun süre kullanmayın, oyun açacağınız zaman o değere çekin.

Evet şimdi kullanırken masaüstünde bile fark ediyor, sanırım uzun süre 60 Hz kullandığım için bana farklı geliyor.

60 Hz 60 FPS görüntü verir, 75 Hz 75 FPS verir. Yani siz 200 FPS alsanız bile 60 Hz monitördeyken sadece 60 FPS görürsünüz. Sorunuza gelecek olursak 75 Hz.
Yanlış bilgi.

Fark yaratır fakat monitörünüzde renk bozulamaları ile karşılaşabilirsiniz.

Hocam bunları göze alarak yukarıda belirttiğim gibi test ede ede stabil çalışana kadar ayarladım, o konuda bir endişem kalmadı, ama dediğiniz ara çözünürlük kullanınca oluyor doğru.
Bütün herkese yanıtları için teşekkürler.

Geri
Yukarı