60 Hz'den144 Hz monitöre geçince FPS düştü

SudaYürüyen

Centipat
Merhaba arkadaşlar, bugün itibarıyla eski 1920x1080p 20inch monitörümden kurtulup 144Hz 1920x1080p 27 inch monitöre geçtim fakat şöyle bir durum var FPS'im GTA 5 de 70 80 FPS arası iken yeni monitör ile 35 FPS üstüne çıkmıyor ben bu konuda ne yapabilirim monitörü iade mi etmeliyim? Bu arada darboğaz falan olmuyor kontrol ettim hatta tersine işlemci normalde yüklenince 95 dereceye çıkarken şu an 75 80'lerde dolaşıyor ve ekran akrtı %100 kullanmasına rağmen fanların birisini bile çalıştırmaya gerek duymuyor.

Yeni monitörünüzde Sync teknolojileri varsa, ilk kullanımda böyle sorunlar olabiliyor. DDU ile ekran kartı sürücülerinizi silip yeniden kurun.

Son düzenleme:
Normalde Sync teknolojilerinin sistem performansına etkisi yoktur, sadece yırtılma gibi sorunları engellerler. İlk defa kullandığın için böyle bir sorun yaşıyor olabilirsin (kesin değil). DDU ile sürücüleri silip yeniden kurmanı öneririm.
Hocam dediğinizi yaptım ddu ile tüm driverları sildim ardından en son sürücüyü temiz kurulum olarak yükledim fps arttı fakat hala eskisi gibi bi performans alamıyorum ve şu an ekran kartı %100 de olmasına rağmen hala daha şaşırtıcı şekilde 70 derece civarında

Hocam fps düşmesi FreeSyncten dolayı olur ilk kez kullanıyorsanız bu sorun oluşabilir. Lakin bilgisayarınız ile alakalıda olabilir FreeSync çok etki etmez sadece yırtılma engeller.

Yeni konular

Geri
Yukarı