60 Hz'lik laptopa 144 Hz monitör takma

xanuquer

Centipat
Benim 60 Hz'lik laptopum var CS'de FPS 70-80 olmasına rağmen akıcı değil kasıyor gibi araştırdım Hz'den dolayı oldugunu öğrendim laptopa 144 Hz ya da 120 Hz monitör taksam akıcı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
144Hz monitör almanın bir anlamı yok 70-80 FPS alıyorsan. 144Hz’i tam anlamıyla yaşamak istiyorsan en az 144 FPS alman lazım. 144Hz bir monitörün olsa bile eğer 70-80 FPS alıyorsan görüntü sana 70-80 Hz bir monitör gibi gelecek. Ayrıca yırtılmalar da olabilir düşük FPS’ten dolayı. 75Hz alabilirsin ama onun da 60Hz’den gözle görülür bir farkı yok diyebiliriz. Kısaca 144Hz monitör alıp kullanabilirsin, ama değmez.

Konu açılmış yeni konuya gerek yok aynı şeyi ben de düşünüyorum Valorant'ta 100 FPS verecek PC 60Hz olduğu için alamıyorum ekran kartım GT 840M

Yazarsanız ekran kartınızı söyleyebiliriz.

GT 740M.

144Hz monitör almanın bir anlamı yok 70-80 FPS alıyorsan. 144Hz’i tam anlamıyla yaşamak istiyorsan en az 144 FPS alman lazım. 144Hz bir monitörün olsa bile eğer 70-80 FPS alıyorsan görüntü sana 70-80 HZ bir monitör gibi gelecek. Ayrıca yırtılmalar da olabilir düşük FPS’ten dolayı. 75Hz alabilirsin ama onun da 60Hz’den gözle görülür bir farkı yok diyebiliriz. Kısaca 144Hz monitör alıp kullanabilirsin, ama değmez.

Peki ekranı büyütmek amaçlı alsam kalitede bir sorun olmaz değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
GT 740m

Peki ekranı büyütmek amaçlı alsam kalitede bi sorun olmaz değil mi
Şuan kullandığın laptopun ekranı 1080P değildir diye tahmin ediyorum. Aldığın monitör 1080P olacağı için oyunlarda aldığın FPS daha fazla düşecek çünkü alacağın monitörün ekran çözünürlüğü daha yüksek. FPS’im düşmesin, aynı değerleri alayım diyip laptop ekranında kullandığın çözünürlüğü monitörde kullanırsan çamur gibi bir görüntü görürsün muhtemelen. Çünkü alacağın monitör minimum 24 inç olacaktır. Sen şuan laptop ekranında kullandığın, gördüğün görüntüyü aynı kalitede daha büyük bir ekranda göreceksin. Bence değmez böyle bir şeye. Böyle bir laptop için yapılacak masraf değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı