60 Hz'lik monitör 90 Hz yapılır mı?

ardaby

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 60 Hz'lik monitörümü 90Hz yapar mıyım, yaparsam sorun çıkarır mı? Ya da sorun çıkarırsa ne tür sorunlar olur?

Nasıl olacak acaba o :D.
Öyle ben 90 yaparım diyerek olmuyor. Her monitör bir yerde sana dur der sen bunu deneyerek 2 2 1 1 arttırarak HZ değerini bulabilirsin. Benim monitörüm 66Hz görüyor en fazla mesela.
70 görürseniz şükredin bence.

Nvidia denetim masası ile yapılıyor ancak amd kanadında bir fikrim yok
@Vlacdia @mstrikeout yanlış bilgi. Monitörlere'de overclock işlemi uygulanabilir. 60Hz monitörü 75Hz yapabilirsin ancak monitörden monitöre değişiklik gösterir bu. Kaynak olarak @Recep Baltaş'ın hazırladığı video.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Belli miktara kadar O.C yapabilirsiniz. Bu da monitör performansına bağlı ayrıca desteklediği kadar yaparsanız hiç bir zararı yok keza Samsung kendi monitörlerini O.C ile çıkartıyor. 72 Hz modelleri de be bahsettiğim modeller. İkinci sistemimde Benq GW2270H modeli var 60 HZ'den 72 HZ'e kadar çıkartabildim.

90Hz Kalıcı hasar verebilir. 75Hz üstü önermem. CRU ile rahatça OC deneyebilirsiniz.
Çok merak ettiğim bir soru var cevaplarsanız sevinirim, sorum:
60 Hz monitörümü 1280*1024 yaptığımda 75Hz'e yükseliyordu. Eğer ben 1920*1080 çözünürlükteyken 75Hz OC yapıp çözünürlüğü 1280*1024 yaparsam 80Hz gibi değerleri görür müyüm?

Laptop ekranına 90Hz overclock yapmıştım bu kadar yüksek hızda mavi yeşil sarı renklerinin olduğu görsellerin bir kısmında pikselleri etrafında beyaz ışımalar gördüm.

Evet yapabilirsin kare monitörüm vardı 75Hz destekliyor VGA kablosu ile bağlı AMD ayarlarından özel çözünürlük ile 120 hzye kadar destek verebiliyordum overclock olarakmı geçiyor öyle yapınca bilmiyorum ama 1 ay öyle kullandım sorun çıkmadı sonra sattım monitörü.

Yeni konular

Geri
Yukarı