%60 klavyelerde Türkçe harfler kullanmamak sorun olur mu?

Dragonnold

Femtopat
Daha fazla  
%60-65 klavyeler de yurt dışından söylenenler de Türkçe harflerin işlemesi olmuyor bu Türkçe harfleri kullanmakta bir sıkıntı yaratır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
%60-65 klavyeler de yurt dışından söylenenler de Türkçe harflerin işlemesi olmuyor bu Türkçe harfleri kullanmakta bir sıkıntı yaratır mı?
GÜnlük hayatta evet yaratır, resmi yazı, ödev falan yazmanız gerektiğinde ayvayı yersiniz.
Technopat ve internette sıkıldım yazmaya çalışmadığınız sürece sorun olmaz gibime geliyor.

Hocam tuşlara bakmadan yazıyorsanız sıkıntı yaşamazsınız eğer bakarak yazıyosanız da bir süre sonra alışacağınızı düşünüyorum. Alışamasanız bile Türkçe keycaps alıp halledersiniz.

GÜnlük hayatta evet yaratır, resmi yazı, ödev falan yazmanız gerektiğinde ayvayı yersiniz.
Technopat ve internette sıkıldım yazmaya çalışmadığınız sürece sorun olmaz gibime geliyor.
Türkçe harfler var, sadece keycapslerin üzerinde yazmıyor :D Eğer alışkınsanız problem olmaz, kullanabilirsiniz. Alışkın değilseniz, biraz zorlanırsınız sadece.

Hocam tuşlara bakmadan yazıyorsanız sıkıntı yaşamazsınız eğer bakarak yazıyosanız da bir süre sonra alışacağınızı düşünüyorum. Alışamasanız bile Türkçe keycaps alıp halledersiniz.

300-500 TL daha ucuza yurt dışından alım 600 TL'ye keycaps alınca hiçbir anlamı kalmıyor bence alışılır.

1685558962602.png

Standart %60 klavyelerde Türkçe karakterler şunların yerine geliyor, sanırım o soru işareti olan yere de virgül geliyor. Alışılıyor bir süre sonra ama pratik değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı