60 lt akvaryum ıcin tür ve bitki önerisi

Iskorpitix

Hectopat
Yer
Battlefıeld!
Merhaba, 60x30x30 bir akvaryumum var, balik konusunda tecrübeliyim.
Balik ve bitki olarak ne önerirsiniz?
Bitki isik istemeyen olursa sevinirim, camin önünde duracak zaten.
Balik olarak moli, plati ya da kilic kuyruk düsünüyorum.
Yanina da 1 erkek beta.
Akvaryumcularda canli doguranlarla beraber bakilan betalardan alacagim.
Karides ve salyangoz da atabilirim.
Önerileriniz nelerdir?
Not: Alman klavyesi oldugu icin bazi türkce karakterleri kullanamadim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beta'nın ne yapacağı belli olmaz alacaksan dişi beta almaya çalış. "Canlı doğuranlar" + "Neon Tetra" gibi türleri öneririm. Karides olarak "kiraz karides" öneririm. Salyangoz olarak "Helena" türünü öneririm. "Katil salyangoz" da deniyor. Akvaryumda oluşacak istenmeyen salyangozları ve yosunları temizler.

Beta'nın ne yapacağı belli olmaz alacaksan dişi beta almaya çalış. "Canlı doğuranlar" + "Neon Tetra" gibi türleri öneririm. Karides olarak "kiraz karides" öneririm. Salyangoz olarak "Helena" türünü öneririm. "Katil salyangoz" da deniyor. Akvaryumda oluşacak istenmeyen salyangozları ve yosunları temizler.
Iyi bitkilendirme oldugu taktirde bir sorun olusacagini zannetmiyorum.
Ama disi beta da olabilir.
Neon zaten alacagim.
Ama kafama takilan beta ile karides kavga eder mi?
Birde zebra baligi atmayi dusunuyorum(Ciklet degil).

Iyi bitkilendirme oldugu taktirde bir sorun olusacagini zannetmiyorum.
Ama disi beta da olabilir.
Neon zaten alacagim.
Ama kafama takilan beta ile karides kavga eder mi?
Birde zebra baligi atmayi dusunuyorum(Ciklet degil).
Zebra da olur beraber beslemiştim.
Beta bakmadım daha önce fakat karidesler ile anlaşacağını pek sanmam.

Belirttiğiniz cam önü direkt güneş ışığı alacaksa yosunlanma ve yeşil su sorununu beraberinde getirir. 60LT tank için plati ve kılıç kuyruklar fazla büyük gelebilir. Önerim daha küçük grup balıkları. Ember tetra, sinek rasbora ya da dwarf rasbora. Bulabilirseniz galaxy rasbora harika olur. Kolay bitkiler için gül, zeytin, limon, rotala, çınar bitkilerini deneyebilirsiniz. Bitkiler için hazır satılan armatür ya da LED kullanabilirsiniz. LED'i kendiniz yapmak isterseniz mutlaka numarasına dikkat edin.

Belirttiğiniz cam önü direkt güneş ışığı alacaksa yosunlanma ve yeşil su sorununu beraberinde getirir. 60LT tank için plati ve kılıç kuyruklar fazla büyük gelebilir. Önerim daha küçük grup balıkları. Ember tetra, sinek rasbora ya da dwarf rasbora. Bulabilirseniz galaxy rasbora harika olur. Kolay bitkiler için gül, zeytin, limon, rotala, çınar bitkilerini deneyebilirsiniz. Bitkiler için hazır satılan armatür ya da LED kullanabilirsiniz. LED'i kendiniz yapmak isterseniz mutlaka numarasına dikkat edin.
Sagolun, baliklarim aldim bile:)
4 Cöpcü
1 Vatoz
3 Molly
5 Neon tetra
1 Kardinal tetra

Kardinal tetra neonlarla sürü kuruyor sorun olmuyor.
Bitki olarak Elodea densa ve Tilki kuyrugu aldim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı