%60 Mekanik klavyelerin kötü tarafları neler?

• Konuyu başlatan SCN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 2B

SCN

Kilopat
Yer
Antalya
Banggood'dan %60 mekanik klavye almak istiyorum. Bu klavyelerin kötü tarafları nelerdir? MK750 den geçiş yapacağım, alışmam uzun sürer mi sizce?
Kemove SnowFox 61 düşünüyorum, başka önerilerinizi alabilirim. Bir de bu klavyenin Bluetooth özelliği ile FPS oynarken, herhangi bir gecikme olur mu?

KEMOVE SnowFox 61 Keys Mekanik Gaming Klavye 60% NKRO bluetooth 5.1 Type-C Dual Mode PBT Keycap Gateron Axis Switch Hotswappable Anahtarlar RGB Arka Işık Klavye Programlanabilir

@SchindlerYahudisi

Nesnel olarak, pahalı olmaları.

Bunun dışındaki faktörler tamamen kişisel. Genellikle gamer adı altında satılan ürünlerden kaliteli olurlar, kaliteli keycapleri vardır. Modlamak kolaydır.

Bunun yanında TR keycap bulmak imkansız gibi bir şey, dolayısıyla sıklıkla Türkçe metinler yasan birinin almaması gerekir. Layout olarak herkese uymaz, kısayolları ezberlemek gerekir.

Fiyatı dışında güzel klavyeler bence. Alma fikrim vardı. Ancak hazır almaktansa, kendim toplamak istediğimden erteledim, ihriyacımı da ucuz bir Bluetooth klavye ile giderdim. Ancak müsait bir vaktimde kesinlikle %61 ya da %64 klavye deneyeceğim.

DK61'de bluetooth modundayken aynı anda 6 tuşa kadar basabiliyorsunuz, daha çok tuş istiyorsanız kablolu bağlanmalısınız. Bluetooth için tek eksi olarak bunu veriyorlardı. Beyaz olanı alınırsa gayet hoş gözüküyor bence. O siyah çerçeve sökülebiliyor mesela, sosyalde sırf siyah çerçevesi yüzünden Anne Pro 2'ye yönelenler vardı. Numpad, FN ve ok tuşlarının kombinasyonları birkaç hafta kullanımın ardından çözülür diye tahmin ediyorum. Klavye Aliexpress'te stoğa girse ben de alacağım, kuponum olduğu için daha ucuza gelecek. Banggood'dan alacaksanız ise "BGRATON" kuponu ile 11 Dolar indirim ile alabilirsiniz. Klavyeyi kullanan arkadaşı etiketlemişsiniz, bana da karar vermemde yardımcı olmuştu.

Diğer sorularınıza cevap verilmiş.

F tuşlarını ve Del gibi tuşları aktif olarak kullanıyorsanız. %60 klavyeye geçtiğiniz zaman zorlanacaksınız. En basitinden ALT+F4 yapmak için. ALT+FN+F4 yapmak zorundasınız ve bu bir süre sonra sinir bozmaya başlıyor. Ama klavye switchleri cidden kaliteli gateron optik brown kullandım. Şu ana kadar kullandığım en güzel switch olabilir. Stabilizerları da çok iyi özellikle space tuşuna basası geliyor insanın çok keyifli ama alışkanlıklarınız varsa başta biraz eziyet çekeceksiniz.

F tuşlarını ve Del gibi tuşları aktif olarak kullanıyorsanız. %60 klavyeye geçtiğiniz zaman zorlanacaksınız. En basitinden ALT+F4 yapmak için. ALT+FN+F4 yapmak zorundasınız ve bu bir süre sonra sinir bozmaya başlıyor. Ama klavye switchleri cidden kaliteli gateron optik brown kullandım. Şu ana kadar kullandığım en güzel switch olabilir. Stabilizerları da çok iyi özellikle space tuşuna basası geliyor insanın çok keyifli ama alışkanlıklarınız varsa başta biraz eziyet çekeceksiniz.
Oyunlarını engelleyebilir mi bu durum?

Oyunlarını engelleyebilir mi bu durum?
Tabii ki F tuşları ve yön tuşlarını ortalama sıklıkta kullandığın bir oyun oynarsan çok sıkıntı çekeceğini düşünüyorum.Ben de aynı durum yüzünden almaktan vazgeçtim.Fn tuşu sol tarafta olsa yine tamamdı fakat en sağ kısımda olduğu için uzak kalıyor.Oyunda biraz sıkıntı yaratabilir.

Tabii ki F tuşları ve yön tuşlarını ortalama sıklıkta kullandığın bir oyun oynarsan çok sıkıntı çekeceğini düşünüyorum.Ben de aynı durum yüzünden almaktan vazgeçtim.Fn tuşu sol tarafta olsa yine tamamdı fakat en sağ kısımda olduğu için uzak kalıyor.Oyunda biraz sıkıntı yaratabilir.
World of Warcraft falan oynuyorsan %60 klavye sıkıntı o zaman.

Bu kadar para verilip Çin'den mal almak hiç akıl karı değil.
Ne geleceği belli değil.
Sorunlu gelse iadede kargoyu siz karşılamanız gerekiyor.
Gelmesi göndermesi ayrı bir sorun.
Türkiye'den alın derim en azından beğenmezseniz anında iade edebilirsiniz.
Geçen AOC GK500 indirimde 400 tldi.
Sonuçta bunlar mekanik klavye sizinle mezara gidecek hali yok belli kullanım ömürleri var.
Bu tarz klavyeleri Banggood'dan alıp çok şikayet eden var. Yok yay sesi yok tuş masmaması. Sonra uğraşıp durursunuz elinizde patlar.
Sonra paranızla rezil olursunuz :D

Bu kadar para verilip Çin'den mal almak hiç akıl karı değil.
Ne geleceği belli değil.
Sorunlu gelse iadede kargoyu siz karşılamanız gerekiyor.
Gelmesi göndermesi ayrı bir sorun.
Türkiye'den alın derim en azından beğenmezseniz anında iade edebilirsiniz.
Geçen AOC GK500 indirimde 400 tldi.
Sonuçta bunlar mekanik klavye sizinle mezara gidecek hali yok belli kullanım ömürleri var.
Bu tarz klavyeleri Banggood'dan alıp çok şikayet eden var. Yok yay sesi yok tuş masmaması. Sonra uğraşıp durursunuz elinizde patlar.
Sonra paranızla rezil olursunuz :D
Şu an kullandığım klavye zaten önerdiğiniz klavyeden daha iyi. Ben, %60 klavye istiyorum o da Türkiyede yok.

Geri
Yukarı