60 tuş mekanik klavye önerisi

GTX660M

Kilopat
Makaleler
2
Bu tarz bir klavye deneyimlemek istiyorum. Olmasını istediğim özelliklere gelecek olursam:

1.Sessiz bir Switch.
2.Orta kuvvet basma hissiyatı.
3.Hot-swappable.
4.Kablolu ve kablosuz kullanabilme.
5.Double shot pbt keycaps.
6.RGB.
7.Upgradeable.

Tavsiyelerinizi bekliyorum. Bu konuda deneyimli arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Isteklerinizin hepsini Kemove DK61 (Snowfox) karsiliyor, kullaniyorum ve memnunum. %60 klavyeler 61 tuslu oluyor bir de. Ancak tavsiyem %75 ya da %65 layoutlara bakmaniz yonunde, kullanislilik acisindan pek rahat degiller. Sadece ama sadece oyun oynuyorsaniz alinabilir belki, ki bu durumda bile bazi kisayollar benim icin uzun yola donusebiliyor. En basitinden yon tuslarini FN tusuna basmadan kullanabilmek icin "?/" tusunu devre disi biraktigim bir profil atamak zorunda kaldim.

Banggood'dan TK68 tüm isteklerinizi karşılıyor. PBT keycaplar, kablosuz kullanılabiliyor, hotswappable, RGB'si var, yükseltilebilirden kastınız nedir bilmiyorum. Anahtar olarak sessiz istiyorsanız linear seçebilirsiniz, şöyle özelliklerini de yazayım:

Sarı anahtar: 50g aktivasyon kuvveti, kırmızılardan 5g daha ağır.
Kırmızı anahtar: 45g aktivasyon kuvveti, orta derece.
Gümüş anahtar: 35g aktivasyon kuvvet, kırmızılardan 10g daha hafif.

Gümüş anahtar öneririm, biraz hafif olabilir sadece. 881,17TL'ye geliyor. Daha düşük fiyat düşünüyorsanız söyleyebilirsiniz, kriterlerinizden kısmanız gerecektir o zaman.

TK68 guzel oneri.

Biraz daha yuksek butceli bisey olursa BM65/BM68 yada TM680 tarzi kitlet olabilir. Fiyat artiyor ama biraz bu sekilde tercihe gore farkli switch ve keycapler sebebiyle.

BM65/68 avantaji Via ve QMK destegi, screw in stabilizer kullanma imkani.

TM680 avantaji ise medya kontrolu icin knob ve ekstra RGB.

Banggood'dan TK68 tüm isteklerinizi karşılıyor. PBT keycaplar, kablosuz kullanılabiliyor, hotswappable, RGB'si var, yükseltilebilirden kastınız nedir bilmiyorum. Anahtar olarak sessiz istiyorsanız linear seçebilirsiniz, şöyle özelliklerini de yazayım:

Sarı anahtar: 50g aktivasyon kuvveti, kırmızılardan 5g daha ağır.
Kırmızı anahtar: 45g aktivasyon kuvveti, orta derece.
Gümüş anahtar: 35g aktivasyon kuvvet, kırmızılardan 10g daha hafif.

Gümüş anahtar öneririm, biraz hafif olabilir sadece. 881,17TL'ye geliyor. Daha düşük fiyat düşünüyorsanız söyleyebilirsiniz, kriterlerinizden kısmanız gerecektir o zaman.
Bu Gamakay markası nasıldır? Şu an Kailh Box White kullanmaktayım. Sesi geceleri sorun olduğu için sessiz bakıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı