600-1000 cc motosiklet önerisi 15-30.000 TL

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mücahit Veyn

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Arkadaşlar başlıktan da belirttiğim gibi 15-30.000 TL arası bir motor arıyorum, en takıldığım nokta bir çok kişide olduğu gibi ses. Sesi gerçekten 5km'den yeri titretsin yeter, tabi o kadar olmasa da SS tarzı ses çıkaran özellikleriyle her zaman tatmin edecek bir motor planlıyorum :) Tecrübe ettiğiniz veya bildiğiniz güzel motorları paylaşırsanız çok sevinirim, ve ufak bir şey daha ara ara 2 kişinin aynı anda bineceğinide hatırlatayım o yüzden R1-R6 gibi modellerden vazgeçtim maalesef. Biraz araştırma yaptım ama pek tatmin edici bir şey bulamadığımdan konu açmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tecrübeniz kaç km?
Tecrübem yok ama kolay kaparım, şimdi diyeceksiniz 1000cc falan tecrübesiz biri için uygun değil ama bunu çok yanlış bir insana söylersin, M4 kullanıyorum tabi düz gitmiyor ama idare ediyorum :)
Hocam 30000 bütçen varsa Honda CRX gibi bir araba çek altına, hem araban olur, hem de yeri inletirsin yine :).
Not: Kişisel görüşüm yer inletmek pek de iyi değil, insanlar arkandan sövüyor.
Ya maksat şehir içi değil tabi'ki, o sövenlerden biriyim ben'de. Çoluk, çocuk, hastasıdır bir sürü insan var. Otobandır vs hız için keyfi yani.

Dosya Ekleri

• IMG-215365465.PNG
    IMG-215365465.PNG
    248,7 KB · Görüntüleme: 94
Son düzenleme:
Tecrübem yok ama kolay kaparım, şimdi diyeceksiniz 1000cc falan tecrübesiz biri için uygun değil ama bunu çok yanlış bir insana söylersin, M4 kullanıyorum tabi düz gitmiyor ama idare ediyorum :)

Ya maksat şehir içi değil tabi'ki, o sövenlerden biriyim ben'de. Çoluk, çocuk, hastasıdır bir sürü insan var. Otobandır vs hız için keyfi yani.

Yani nasıl diyeyim, 500'lük motorla bile beş yıldızlı ölürsün. Yaşın genç yazdığından algılayabildiğim kadarıyla. Öyle güzel ölürsün ki, arkadan bakıp "ulan herif ne öldü be" derler. Sonra demedi deme.

Git o bütçeyle güzel bir Maxi Scooter al. Önce trafiği, dengeyi, virajı, yağmurda neler olduğunu anla. Şöyle 1-2 kez ön freni sert sıkıp yapış asfalta, sonra bakarsın o deli gibi ses çıkaran 100+ HP makinalara. Şuan alacağın maximum beygir 40 olmalı. Max 40. Daha fazlası değil.

Hiç boşuna bana cevap yazıp öyle çabuk öğrenirim, böyle kolay çözerim mevzularını girme. Ben şuan senin ölünü görmüş ve irkilmiş bir adam olarak sana bu mesajı yazıyorum. Şuan bu yazdıklarım sana absürd veya ütopya gelebilir. Ancak bir gün bunu mutlaka anlayacaksın, mutlaka.

Yani nasıl diyeyim, 500'lük motorla bile beş yıldızlı ölürsün. Yaşın genç yazdığından algılayabildiğim kadarıyla. Öyle güzel ölürsün ki, arkadan bakıp "ulan herif ne öldü be" derler. Sonra demedi deme.

Git o bütçeyle güzel bir Maxi Scooter al. Önce trafiği, dengeyi, virajı, yağmurda neler olduğunu anla. Şöyle 1-2 kez ön freni sert sıkıp yapış asfalta, sonra bakarsın o deli gibi ses çıkaran 100+ HP makinalara. Şuan alacağın maximum beygir 40 olmalı. Max 40. Daha fazlası değil.

Hiç boşuna bana cevap yazıp öyle çabuk öğrenirim, böyle kolay çözerim mevzularını girme. Ben şuan senin ölünü görmüş ve irkilmiş bir adam olarak sana bu mesajı yazıyorum. Şuan bu yazdıklarım sana absürd veya ütopya gelebilir. Ancak bir gün bunu mutlaka anlayacaksın, mutlaka.

Yamaha R6 kullandım ama hani 100 lerce km tepmedim üstünde, bana kalırsa abarttığın kadar zor birşey değil. Tamam eyvallah hızdır vs hemen ölüm geliyor aklınıza ama adam gibi kullanırsan hiçte birşey olmaz, çabuk kaparım diyorsam'da vardır bir şey. konuya odaklansak daha iyi olur. Düşünmenizi anlıyorum ama konu başka.

Kusura bakmayın tecrübesiz birine öneride bulunup sorumluluk alamam. Biz o kolay kaparım diyenleri çok kaybettik. İyi akşamlar :)

Daha düşük CC motor kiralayıp dedikleri gibi biraz tecrübe etmeniz en sağlıklısı olacaktır.

bana kalırsa abarttığın kadar zor birşey değil. Tamam eyvallah hızdır vs hemen ölüm geliyor aklınıza ama adam gibi kullanırsan hiçte birşey olmaz, çabuk kaparım diyorsam'da vardır bir şey.

Ikarus sendromu deniyor bu olaya. Bi araştır sonra da normal insan gibi 250cc bi motorla başla. Sonra yavaş yavaş yükseltirsin. Ya da kimseyi dinleme direkt 1000'lik al. Sonrasında vay efendim ben niye öldüm demek yok ama.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı