600-700 TL Ryzen 5 1600 AF için anakart önerisi

Bütçe
600-700
Hocam ATX olması benim için daha iyi olur, ayrıca 2 tane M.2 slot bulundurması dışında baska artıları var mıdır? Ayrıca ürün linkini atarsanız sevinirim.

ATX hali gibi düşünebilirsin, pek fark yok. İkisi de sağlam anakartlar. Gaming X yerine Tomahawk daha yerinde bir tercih olur.
Şu an güzel indirimde ayrıca, normalde bu fiyatlara bulunmazsın.

ATX hali gibi düşünebilirsin, pek fark yok. İkisi de sağlam anakartlar. Gaming X yerine Tomahawk daha yerinde bir tercih olur.
Şu an güzel indirimde ayrıca, normalde bu fiyatlara bulunmazsın.
İndirimi ne zaman biter acaba? Ayrıca Vatan internet üzerinde nasıldır?

Ne zaman biter bilmiyorum ama son 19 ürün kaldı diye belirtmişler. Daha önce alışveriş deneyimim olmadı ama forumda Vatan üzerinden anakart alanları tanıyorum. Biz önermiştik hatta, bir sorun yaşamamıştı. Alabilirsin.
Tamamdır, anakartı bu haftasonu alamyı planlıyorum, eğer hala bitmemiş olursa sizin Tomahawk'ı almayı düşünüyorum. Eğer stoklarda kalmamıs olursa üstte atılan Gigabyte anakartı tercih edeceğim.
Aslında Gigabyte'a biraz bakınca vazgeçme geregi duydum. Desteklenen islemciler yerinde Ryzen 1. Nesil yazımyor, ayrıca bellek hızları düşük geldi. Bu bütçede başka tam boy ATX anakart var mıdır, micro ATX almak pek istemiyorum, ncak baska seçenek kalmazsa alabilirim.

Tamamdır, anakartı bu haftasonu alamyı planlıyorum, eğer hala bitmemiş olursa sizin Tomahawk'ı almayı düşünüyorum. Eğer stoklarda kalmamıs olursa üstte atılan Gigabyte anakartı tercih edeceğim.
Aslında Gigabyte'a biraz bakınca vazgeçme geregi duydum. Desteklenen islemciler yerinde Ryzen 1. Nesil yazımyor, ayrıca bellek hızları düşük geldi. Bu bütçede başka tam boy ATX anakart var mıdır, micro ATX almak pek istemiyorum, ncak baska seçenek kalmazsa alabilirim.
Bu var ATX olarak. Ayrıca Gaming X 3600MHz bellek destekliyor, düşük değil bence.

Son düzenleme:
Siz hala birinci, ikinci nesil ile B550 derdinde misiniz? @egeoz316 al B550 tak çalışır. Çalışmazsa ben buradayım aç konuyu yaz yanlış yönlendirdi diye.

Siz hala birinci, ikinci nesil ile B550 derdinde misiniz? @egeoz316 al B550 tak çalışır. Çalışmazsa ben buradayım aç konuyu yaz yanlış yönlendirdi diye.

Hocam öyle bir derdim yok, ben sadece ATX olan bir anakart istiyorum.

Bu anakart nasıldır?

@kino
Çalışıp çalıştırmama değil de bu bütçede alacağı B550, Tomahawk veya Mortar ile ne kadar rakip olur? 1600 AF için fazlasıyla yeterli ileride 5000 serisine geçerse anakartlarda zaten flashback var. Bu noktada sorun yaşayacağını düşünmüyorum.

A Pro Max alınabilir bir model ama Tomahawk ilk tercihin olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı