600-700 TL Ryzen 5 2600X soğutucu önerisi

@Ardaaa11 ve @jax teller fanboyu hocalarımın dediği gibi mesh bir kasa + hava soğutma da alabilirsiniz.

Aklımda olan bir modeldi başka model beğenmezsem sanırım bunu alacağım, Kasamıda zamanında aceleyle almıştım ön tarafında yanlardan hava alıyor ama yeterlimidir bilemiyorum

Sıvı soğutma olarak;
Hava soğutma için de @juan. S hocamın dediği güzel.
Bu soğutucunun radyatörü büyük sanırım kasada monte edebileceğim yer yok
Şu anda kasayı değiştirmeyi düşünmüyorum ama aldığım soğutucu eğer kasa yüzünden yeterli performans veremezse kasayı da değiştirebilirim.

O paraya Freezer 34 alınmaz bence. Tek fanlı Freezer 34 alınıp daha iyi bir kasa alınabilir. Ama ben direk alttakini almanızı öneririm :D.
Scythe Fuma 2 CPU Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

Ses problemi yaşatır mı acaba verdiğim paraya değer mi? Arctic-freezer-34 fiyatı daha uygun gibi geldi arada kaç derece fark olur acaba?

@Mesut Öztürk sonuçta amacınız işlemciyi soğutmak ama 120mm sıvı soğutma ile bile düzgün performans alamamışsınız, Ryzen 5 2600X işlemcinin soğuması için normalde stok bile yetiyor çünkü. Kasanız gerçekten vasat üstü bir sirkülasyona sahip, önü ve üstü kapalı.

Haklısınız son zamanlarda kasa çok sorun çıkarmaya başladı. Güzel bir soğutucu aldıktan sonra kasayı da değiştireceğim sanırım. Önerdiğiniz bir kasa modeli var mı?

Ses problemi yaşatır mı acaba verdiğim paraya değer mi? Arctic-freezer-34 fiyatı daha uygun gibi geldi arada kaç derece fark olur acaba?

Haklısınız son zamanlarda kasa çok sorun çıkarmaya başladı. Güzel bir soğutucu aldıktan sonra kasayı da değiştireceğim sanırım. Önerdiğiniz bir kasa modeli var mı?
DarkFlash Aquarius önerebiliriz. Zalman N5 MF de bu fiyatlarda iyi. Pollux da önerebilirdim fakat stok yok. Cidden ucuzdu o kasa.

Kasa ve soğutucu için ayırabileceğiniz toplam bütçe nedir?

Arctic'in performansı bir tık düşük, Fuma 2 ile aralarında 5-7 derece fark oluyor. Fuma 2 ses sorunu yaşatmaz, verdiğiniz paraya da değerdi ama normal fiyatı olsaydı. Sinerji'de 500 liraydı en son, stok bitti.

Kasa ve soğutucu için ayırabileceğiniz toplam bütçe nedir?

Arctic'in performansı bir tık düşük, Fuma 2 ile aralarında 5-7 derece fark oluyor. Fuma 2 ses sorunu yaşatmaz, verdiğiniz paraya da değerdi ama normal fiyatı olsaydı. Sinerji'de 500 liraydı en son, stok bitti.

Kasaya 300 ayırmak iyi olurda ama sanırım o fiyatlara düzgün bir kasa yoktur 400 450 gibi bir fiyat ayırmak zorundayım sanırım. Kasanında mümkünse yan tarafının görünür olmasını isterim

Soğutucu ise mümkünse 600 650 ayırmak istiyorum.

Soğutucu konusunda bu iki model arasında kaldım

Ninja 5 daha mantıklı geldi bana ama daha önce duyduğum bir model değil performansı soğutması ve sesi nasıldır bilemem

Geri
Yukarı