600-700 TL Ryzen 5 2600X soğutucu önerisi

Kasaya 300 ayırmak iyi olurda ama sanırım o fiyatlara düzgün bir kasa yoktur 400 450 gibi bir fiyat ayırmak zorundayım sanırım. Kasanında mümkünse yan tarafının görünür olmasını isterim

Soğutucu ise mümkünse 600 650 ayırmak istiyorum.

Soğutucu konusunda bu iki model arasında kaldım

Ninja 5 daha mantıklı geldi bana ama daha önce duyduğum bir model değil performansı soğutması ve sesi nasıldır bilemem

İkisi arasında Fuma 2 daha iyi bir tercih.

Hocam Fuma 2 QP veya Sinerji stoklarına gelirse 500-550 lira olacak zaten, yani kasaya da 500 lira sığıyor :)

@Mithat Berhan Fuma 2 ve Ninja 2 arasında Mithat hocam Ninja 2 demişti.

500 TL gibi bir fiyata gelirse alma ihtimalim daha yüksek olabilir. Zaten işlemciyi 890 TL Gibi bir fiyata aldım işlemcinin fiyatına eşdeğer soğutucu almakta canımı sıkıyor açıkcası :)

Fuma 2 500 550 fiyatına gelirse almayı düşünüyorum eğer Şu anki kasada bu soğutucuyla performans alamazsam sanırım kasayı da o zaman düşüneceğim

Başka forumları araştırdım ve elle tutulur bilgiler buldum :D. Ninja fanları 800 RPM'de çalışırken Fuma 2'nin fanları 1182 RPM'de çalışıyormuş. OC yapılmayacaksa performansları aynı gibi. Ninja sessiz olduğundan seçilebilir. Ama konu sahibi işlemcisini OC yaparak kullanıyor. Bu konuda Fuma 2 daha başarılı.

Not = İkisi de yeterince sessiz çalışıyor. Her şekilde Fuma 2 almak daha mantıklı bence.

Pek fark yok gibi, Ninja 2 800 RPM'de çalışıyor gerçekten çok düşük bir değer, sessizlik amaçlı sanırım. Aynı diyebiliriz, Fuma 2 650 lira olmasa gayet iyi bir seçenek zaten.

Katılıyorum. Eğer Fuma 2 650 TL bandında gezmeye devam ederse Ninja'da alınabilir. Çok büyük farklar olacağını düşünmüyorum. Max 3-4 derece(belki daha az). Ama şu kasayı değiştirsen rahat bir 5 derece daha soğuk çalışacak işlemci :D.

Katılıyorum. Eğer Fuma 2 650 TL bandında gezmeye devam ederse Ninja'da alınabilir. Çok büyük farklar olacağını düşünmüyorum. Max 3-4 derece(belki daha az). Ama şu kasayı değiştirsen rahat bir 5 derece daha soğuk çalışacak işlemci :D.

Kararımı Fuma 2 olarak verdim kasa bakıyorum şu an kasaların hepsi çok iyi görünüyor seçmem çok zor olacak.

Bu model hoşuma gitti açıkçası ama üst tarafı açık mı bilemedim.

Kararımı Fuma 2 olarak verdim kasa bakıyorum şu an kasaların hepsi çok iyi görünüyor seçmem çok zor olacak.

Bu model hoşuma gitti açıkçası ama üst tarafı açık mı bilemedim.
Hocam o kasayı önermiyorum, şahsen çirkin olduğunu düşünüyorum. Dışarıdan iyi bir ürün gibi gözüküyor ama yan panel pleksi, fanlar FRGB yani ışıkları değişmiyor. İsteseniz de istemeseniz de aynı renkte yanıyorlar.

100 lira üstüne daha şık ve marka bir ürün alabiliyorsunuz.

Hocam o kasayı önermiyorum, şahsen çirkin olduğunu düşünüyorum. Dışarıdan iyi bir ürün gibi gözüküyor ama yan panel pleksi, fanlar FRGB yani ışıkları değişmiyor. İsteseniz de istemeseniz de aynı renkte yanıyorlar.

100 lira üstüne daha şık ve marka bir ürün alabiliyorsunuz.

400 500 arası başka önerebileceğiniz modeller var mı? Yan tarafının cam olması dediğiniz gibi daha iyi olur. Bende baktığımda biraz yüksek göründü gözüme. Aslında Şu anki kasamın görünüşü ve boyutları çok güzel bu boyutlarda bir kasa biliyor musunuz?

Geri
Yukarı