600-800 TL Arasında Laptop/Ultrabook Önerisi

The Psycho

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kaliteli ve sorunsuz olmalı günlük işler için kullanılacak bir tanıdığım rica etti. Beni mahcup etmezseniz sevinirim.

Merhaba;

İntel yeni Atom işlemci ailesini oluşturan Bay Trail adlı işlemcilerin 11 Eylül'de lansmanını yaptı.
İntel bu işlemcilerin, performans olarak normal Atom işlemcilerden daha hızlı olacağı ve pil kullanımında da bize oldukça iyi
süreler sunacağı vaadinde bulunuyor. Açıkçası önceki Atom işlemciler olan Z2000 tabanlı işlemciler performans olarak çok tatmin edici değildi.
Bay Trail işlemciye sahip tabletleri beklemenizi şiddetle öneririm. Bu tabletlerde normal, RT olmayan Windows 8 çalıştırabileceksiniz.
Bende heyecanla bu işlemcili tablet modellerinin piyasaya sürülmesini bekliyorum. İntel'e güveniyorum çünkü.

Eğer performans ve pil süresi anlamında beklentilerimi karşılarsa bu tip bir tablet almayı düşünüyorum.
Benim almayı düşündüğüm model klasik bir ultrabook yerine şu klavyesi ayrılabilen modellerden. Size de bu tür bir model öneririm.
Bu işlemciler İntel'in ARM işlemci üreten firmalara güçlü bir cevabı olacak.
Eğer bilgisayar alımı için acele edilmiyorsa beklemek en iyisi.
Bay Trail işlemcili modellere örnek olarak yakında çıkacak olan Asus T100 ve Toshiba Encore modelleri örnek verilebilir.

Asus T100'ün kısa bir tanıtımı
Asus'tan Bay Trail işlemcili Transformer Book T100 melez tablet

Bay Trail işlemcinin tam kesin olmayan ama fikir veren performans verileri
Intel, Bay Trail yongaseti ile ilgili performans değerlerini paylaştı

Güzel günler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de bu ürünlere güvenemedim. Bence arkadaşınıza bir öneride bulunmayın PC'ye yüklenecek işler vs. varsa mahcup olursunuz. Dolar hala yüksek...

Fazla yükleneceğini sanmıyorum. Kendisi internete gireceğini ve küçük çaplı oyunlar oynayacağını söyledi.

- - - Güncellendi - - -

Kendisi Exper alacaktı ama bunu aldırttım exper yerine...

http://www.teknosa.com/urunler/125032568/samsung-ativ-book-2-np270e5e-k02tr-notebook

İşlemcisi kötü biliyorum ama en fazla 850 TL Verebilriim diyordu.

600-800 değilde bütçemiz 800-1000 olsaydı belki daha fazla seçenek olacaktı elinizde ama 600-800 e doların şuan tavan yapmış olduğu bir zamanda bir şey söylemek çok zor oluyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı