600$'a Laptop Tavsiyesi

Kaan Arslan

Kilopat
Yer
Çankaya, Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam arkadaşlar. Çok sevdiğim, yakın bir arkadaşım Amerika'da yaşıyor. Maddi açıdan kendisini zorlamayacak bir dizüstü bilgisayar satın almak istiyor. Ancak bu işi Amerika'dan yapacak, ayırdığı bütçe ise 600$, bu arkadaşımız çok fazla oyun müptelası değil. Yani genelde internette gezinmek için kullanacak. Ancak arada Sims 3, Half Life 2 gibi oyunlar da oynamak istiyor. Ben dün biraz göz attım 600$ civarı dizüstü bilgisayarlara.

Genelde çoğu tümleşik Intel grafik yongası kullanıyor. Öte yandan AMD tabanlı olanlara da güvenemedim, sonuçta Intel'in i7 mimarisi bilgisayarlarını da alabiliyoruz bu fiyata ve ben daha önce AMD tabanlı dizüstü kullanmadım. Kullanmadığım bir şeyi de başkalarına tavsiye etmeyi çok sevmiyorum. Bazı güzel ürünler bulsam da maalesef stokta görünmüyordu. Yani arkadaşımın istediği oyunları çalıştırabilecek GPU performansına sahip AMD APU'lu dizüstüler var. Ama öte yandan, bu arkadaşımız uzun süre onu götürmesini istiyor dizüstünün. Sonuçta oyun oynamayacak, oynayacağı oyunlar da Sims 3'den öteye gitmeyecek.

Ayrıca arkadaşımın ürünü Amerika'da satın alabileceği yerler Best Buy ve Fry's isimli siteler. Hepinizin yardımları için şimdiden kucak dolusu teşekkürler sunuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar. Çok sevdiğim, yakın bir arkadaşım Amerika'da yaşıyor. Maddi açıdan kendisini zorlamayacak bir dizüstü bilgisayar satın almak istiyor. Ancak bu işi Amerika'dan yapacak, ayırdığı bütçe ise 600$, bu arkadaşımız çok fazla oyun müptelası değil. Yani genelde internette gezinmek için kullanacak. Ancak arada Sims 3, Half Life 2 gibi oyunlar da oynamak istiyor. Ben dün biraz göz attım 600$ civarı dizüstü bilgisayarlara.

Genelde çoğu tümleşik Intel grafik yongası kullanıyor. Öte yandan AMD tabanlı olanlara da güvenemedim, sonuçta Intel'in i7 mimarisi bilgisayarlarını da alabiliyoruz bu fiyata ve ben daha önce AMD tabanlı dizüstü kullanmadım. Kullanmadığım bir şeyi de başkalarına tavsiye etmeyi çok sevmiyorum. Bazı güzel ürünler bulsam da maalesef stokta görünmüyordu. Yani arkadaşımın istediği oyunları çalıştırabilecek GPU performansına sahip AMD APU'lu dizüstüler var. Ama öte yandan, bu arkadaşımız uzun süre onu götürmesini istiyor dizüstünün. Sonuçta oyun oynamayacak, oynayacağı oyunlar da Sims 3'den öteye gitmeyecek.

Ayrıca arkadaşımın ürünü Amerika'da satın alabileceği yerler Best Buy ve Fry's isimli siteler. Hepinizin yardımları için şimdiden kucak dolusu teşekkürler sunuyorum.

Newegg.com'a baktım ama 610M giriş seviyesi laptop görüyorum. Ayrıca şimdi Bestbuy'da baktım. Yani hep onboard ve giriş seviyesi.

Senin arkadaşının bütçesi çok sınırda.

GTX 610M de kurtarır onu. Zaten bayan, hani grafik takıntısı falan da yok. Benim Best Buy'dan baktıklarımın hepsinde HD 4000, 3000 serisi Intel yongalar vardı. Maalesef ki bu fiyattan yukarı çıkamaz. Siz bulduklarınızı atın, ben değerlendiririm.

Abi dedim ya, AMD APU'lu bilgisayarlar ben de çok buldum. Ama ileride performans sıkıntısı yaşamasını istemiyorum bir yandan da. Bunu sepete attım, tavsiyeleri halen bekliyorum arkadaşlar. Bir diğer soru da AMD tabanlı bir dizüstü aldırırsam, yakın gelecekte arkadaşım performans sorunu çeker mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 610M de kurtarır onu. Zaten bayan, hani grafik takıntısı falan da yok. Benim Best Buy'dan baktıklarımın hepsinde HD 4000, 3000 serisi Intel yongalar vardı. Maalesef ki bu fiyattan yukarı çıkamaz. Siz bulduklarınızı atın, ben değerlendiririm.

8650G var diyorum.
GTX610'dan daha performanslı.
Sleeping Dogs,Crysis 3,BF3 oynuyor diyorum.
Daha ne olmasını istiyorsun ?
Bence APU'yu araştırmalısınız.

Hocam bu tarz bilgisayarlara ben de baktım. Ama Intel grafik yongası kullanıyorlar. Oyunlarda sorun yaratabilir. Sanırım yukarıdaki arkadaşın verdiği:

FRYS.com*|*LENOVO

Bu ürünü alacağız gibi duruyor.

- - - Güncellendi - - -

8650G var diyorum.
GTX610'dan daha performanslı.
Sleeping Dogs,Crysis 3,BF3 oynuyor diyorum.
Daha ne olmasını istiyorsun ?
Bence APU'yu araştırmalısınız.

Haklısınız, mobil AMD işlemcilerin performansını bilmediğimden ötürü temkinli yaklaşıyorum. Açıkçası hiç kullanmadım ve fikir sahibi değilim. Yukarıda da dediğim gibi fikir sahibi olmadığım konuda tavsiye vermeyi sevmem. O zaman bu ürünü tavsiye ediyorum, ben de biraz araştırdım performansı gayet iyi.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı