600 liraya 2. el telefon tavsiyesi

5s kullanıyorum 400'e 2. el aldım piline kadar orijinal hiçbirşeyi değişmemiş parmak izi bile tıkır tıkır 5 senelik telefon iOS 11'de bırakmışlar bende yükseltmedim iOS 11 5s için ideal şarjı seri bitiyor değiştirmedim ama bu fiyatlara her uygulamayı rahat kullanabildiğim bir telefon 14 aydır kullanıyorum başka telefon o paralara zor 750-800 iPhone SE alabilirsin 2. el en iyi.

5s kullanıyorum 400'e 2. el aldım piline kadar orijinal hiçbirşeyi değişmemiş parmak izi bile tıkır tıkır 5 senelik telefon iOS 11'de bırakmışlar bende yükseltmedim iOS 11 5s için ideal şarjı seri bitiyor değiştirmedim ama bu fiyatlara her uygulamayı rahat kullanabildiğim bir telefon 14 aydır kullanıyorum başka telefon o paralara zor 750-800 iPhone SE alabilirsin 2. el en iyi.
5S'i ne sıklıkla oynarsın. Mesela sık oyun oynar mısın? Kullanıma bağlı olarak değişkenlik gösterecektir fakat kabaca baktığımız da şarjı %100 dolu iken şarjı bitene kadar ortalama ne kadar süre kullanabiliyorsun?

5S'i ne sıklıkla oynarsın. Mesela sık oyun oynar mısın? Kullanıma bağlı olarak değişkenlik gösterecektir fakat kabaca baktığımız da şarjı %100 dolu iken şarjı bitene kadar ortalama ne kadar süre kullanabiliyorsun?

500 lira gibi bir fiyata oyun oynamak için cihaz alma düşüncesi biraz mantıksız geldi açıkçası arkadaş günlük kullanım için telefon bakıyorsa tavsiyem bu yöndedir. Max 3 buçuk saat kullanabiliyorum ama gün içinde 2 defa şarj ediyorum bazen 3 ama hızlı ve akıcı abi telefon uygulamadan uygulamaya atlıyorum zıplıyorum arkada yenisini indiriyorum tarayıcıda geziyorum bitaraftan Spotify'da şarkı değiştiriyorum yormuyor cihaz.

500 lira gibi bir fiyata oyun oynamak için cihaz alma düşüncesi biraz mantıksız geldi açıkçası arkadaş günlük kullanım için telefon bakıyorsa tavsiyem bu yöndedir. Max 3 buçuk saat kullanabiliyorum ama gün içinde 2 defa şarj ediyorum bazen 3 ama hızlı ve akıcı abi telefon uygulamadan uygulamaya atlıyorum zıplıyorum arkada yenisini indiriyorum tarayıcıda geziyorum bitaraftan Spotify'da şarkı değiştiriyorum yormuyor cihaz.

Yok önceliğim oyun değil. Hatta telefonda oyun oynamak, benim için en son plan. Önceliğim 32 GB kadar hafıza olması. Çünkü genel olarak bankaların mobil uygulamalarını kuracağım, beraberinde WhatsApp olması lazım. Bir de Instagram ve Facebook kullanırım. Telefonda oyun oynamak benim için internetsiz kalınırsa veya bir yerlerde sıra beklerken zaman geçirebileceğim bir şey, genel olarak telefonda oyun oynamayı pek sevmem. Peki şöyle bütçeyi 1200 lira gibi bir meblaya çıkarsam önereceğin 2. el telefon ne olurdu?

Yok önceliğim oyun değil. Hatta telefonda oyun oynamak, benim için en son plan. Önceliğim 32 GB kadar hafıza olması. Çünkü genel olarak bankaların mobil uygulamalarını kuracağım, beraberinde WhatsApp olması lazım. Bir de Instagram ve Facebook kullanırım. Telefonda oyun oynamak benim için internetsiz kalınırsa veya bir yerlerde sıra beklerken zaman geçirebileceğim bir şey, genel olarak telefonda oyun oynamayı pek sevmem. Peki şöyle bütçeyi 1200 lira gibi bir meblaya çıkarsam önereceğin 2. el telefon ne olurdu?

Hocam şimdi 1000 TL'yi aşınca insan bir durup düşünüyor 2. Elde temiz ve seni idare edecek telefon bulmak biraz şans, 1200'ü verdik ama az daha koyup sıfır bir şey mi alsaydım olayı başlıyor o zaman ben yine sana tavsiyede bulunayım sen nasıl istiyorsan öyle yap. iOS tarafında 1200 TL'ye temiz SE 32 bulursun Android tarafında ise Sony'e hiç bulaşma temizde olsa bulaşma bence, piyasa Samsung'un j serileriyle dolu o fiyatlara ama ben j serisini sevemedim işini görür mü her türlü görür 750 TL'den başlar 1300'e kadar bulabilirsin.
Sürpriz olarak 1000-1400 arası LG G6 var Snapdragon 821'li gayet akıcı bir telefon.
Bir de Nokia 8 var Snapdragon 835'li bunların da temizini bulabilirsin pazarlıkla alabilirsin bu ikisi unutulmuş telefonlar pazarda ikinci eli hesaplı oluyor

Çin modellerin Huawei y serilerine bulaşma hatta ikinci elide ucuz olan Çin modellerine pek bulaşma.

Hocam şimdi 1000 TL'yi aşınca insan bir durup düşünüyor 2. elde temiz ve seni idare edecek telefon bulmak biraz şans, 1200'ü verdik ama az daha koyup sıfır bir şey mi alsaydım olayı başlıyor o zaman ben yine sana tavsiyede bulunayım sen nasıl istiyorsan öyle yap. iOS tarafında 1200 TL'ye temiz SE 32 bulursun Android tarafında ise Sony'e hiç bulaşma temizde olsa bulaşma bence, piyasa Samsung'un j serileriyle dolu o fiyatlara ama ben j serisini sevemedim işini görür mü her türlü görür 750 TL'den başlar 1300'e kadar bulabilirsin.
Sürpriz olarak 1000-1400 arası LG G6 var Snapdragon 821'li gayet akıcı bir telefon.
Bir de Nokia 8 var Snapdragon 835'li bunların da temizini bulabilirsin pazarlıkla alabilirsin bu ikisi unutulmuş telefonlar pazarda ikinci eli hesaplı oluyor.

Çin modellerin Huawei y serilerine bulaşma hatta ikinci elide ucuz olan Çin modellerine pek bulaşma.

Önerin çok açıklayıcı ve çok güzel olmuş, özenmişsin belli teşekkür ederim bunun için. Ben telefon alıp 1 yıl sonra uygulamalarında güçlenmesiyle her seferinde telefonun biraz daha yavaşlamasını istemiyorum. Normal şartlarda iPhone telefonları hiç düşünmezdim hep fiyatının çok olduğunu düşünürdüm, güncel telefonları hala çok yüksek. Diğer markalarında güncel telefonları çok pahalı ama iPhone bu konuda mimlendiği için daha çok göze batıyor. Ama öte yandan iPhone diğer telefonlara nazaran temiz kullanıldığı sürece daha uzun ömürlü olduğunu düşünmeye başladım. 500 liralık tavsiyede bile 2013 yılında çıkmış iPhone öneriliyorsa, 2. el telefonlarda iPhone almak daha mantıklı geldi bana. Şu an 2020'deyiz 2. el olarak iPhone SE alsam bu bana en az 2-3 yıl daha yeter gibi geliyor, belki daha fazla bile götürebilir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı