600 TL Android TV box önerisi

• Konuyu başlatan CBum
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 6B

CBum

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Alanya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100 - Anakart: Gigabyte B450M-S2H - Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 6600 - RAM: Adata XPG Gammix 8GB 3200MHz (x2) - SSD: GeIL Zenith R3 High Performance 512GB - HDD: WD Blue 1TB 7200RPM - Kasa: Dark Diamond Pro Mesh - PSU: High Power 500W 80+ Bronze - Monitör: Asus TUF Gaming VG259QR 165HZ 1 ms

İşletim Sistemi: Windows 11 Pro

Telefon: Samsung Galaxy A52
Merhaba, LG marka 4K olmayan televizyonum için Android TV box önerisi istiyorum. Bütçe: 600 TL.
@DarkReader

Son düzenleyen: Moderatör:
Netflix, Amazon Prime gibi lisans gerektiren servisleri kullanacak mısınız? Ya da genelde üyelikli streaming servisleri mi kullanacaksınız yoksa APK falan mı?

@DarkReader Evet. Netflix vs. kullanırım. APK değil de direkt Play Store'dan yüklense daha iyi.

Mi Box almıştık biz 499 TL gibi bir fiyata memnum sayılırım. Netflix, Amazon Prime, YouTube falan çalışıyor ama harici internete giremedim hiç.

@Rosselli hocam sizden bir şey rica edebilir miyim?

@DarkReader Evet. Netflix vs. kullanırım.
Google Pixel 2 ROM' u kullanıyor. 1080p Netflix izleniyor ama geleceği belli değil.

(Mi Box performans anlamında kötü ama Türkiye' de bu kadar ucuz başka alternatifi yok.)

Lisanlı kutular. İyi performansları var. Birçok kodeği oynatabiliyorlar. Güncelleme alıyorlar.

Hakkında pek bilgim yok ama lisanslı sanırım. İşlemcisi de S905X3, iyi bir işlemci şu anda kullandığım Hiremco Enjoy+' ta da var.

Yurt dışından alırsanız Mecool KM2 daha ucuza gelir.

@JakerT4 ben de onu düşündüm ancak @DarkReader hocam farklı bir konuda çöp demiş de ondan konu açtım.
Google Pixel 2 ROM' u kullanıyor. 1080p Netflix izleniyor ama geleceği belli değil.

(Mi Box performans anlamında kötü ama Türkiye' de bu kadar ucuz başka alternatifi yok.)

Lisanlı kutular. İyi performansları var. Birçok kodeği oynatabiliyorlar. Güncelleme alıyorlar.

Hakkında pek bilgim yok ama lisanslı sanırım. İşlemcisi de S905X3, iyi bir işlemci şu anda kullandığım Hiremco Enjoy+' ta da var.

Yurt dışından alırsanız Mecool KM2 daha ucuza gelir.
Peki işlemcinin ne gibi bir dezavantajı veya farkı olur hocam?

@JakerT4 ben de onu düşündüm ancak @DarkReader hocam farklı bir konuda çöp demiş de ondan konu açtım.

Peki işlemcinin ne gibi bir dezavantajı veya farkı olur hocam?
Mi Box' ta hiç sorun yaşamayan da var çok takılma sorunu yaşayan da var. Yazılım olarak da stabil olduğunu düşünmüyorum açıkçası yeni sürümler için. Eski bir yonga kullanıyor. Bütçeyi yükseltip Mecool KM2, Botech Wzone veyahut yurt dışından Tivo Stream veya Google TV alabilirsiniz.

@DarkReader alırsam Amazon'dan alacağım onu. 30 gün koşulsuz iade hakkı beni kendine çekti. Ve hocam attığınız iki lisanslı kutunun birinin işlemcisi daha iyiyken birinin RAM'i DDR4, sizce Botech mi yoksa Mecool mu?

Geri
Yukarı