600 TL ekran kartı önerisi

Bütçe
600

Muhammet Kasım

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar, kısa bir süre önce sadece deneme amaçlı bir kasa toplamaya karar verdim. Sürekli olarak kullanmayacağım için olabildiğince ucuz tuttuğum bu sistemde ekran kartı konusunda fiyatlar yüzünden sıkıntı yaşıyorum. İşlemci olarak Intel Core Quad Q9550, DDR3 4+4(1333 MHz) RAM ve 500GB bir HDD seçtim. Ekran kartı olarak GTX 750 Ti düşünüyordum ancak piyasada kolayca bulunabilen bir kart değil. Kendime maksimum 600 lira ayırabiliyorum, HD7850 ve GT 1030 gibi kartlar darboğaza rağmen güzel sonuçlar verebiliyor ancak yine de emin olmak için size sormaya karar verdim. Sizin önerebileceğiniz bütçeme uygun bir kart var mı, yoksa benim bahsettiğim kartlardan hangisini almalıyım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Dostum işlemciyi değiştirip 700-800 liraya dahili grafik kartı olan bir işlemci alsanız daha iyi olmaz mı?

Arkadaşlar şöyle bir ekleme yapayım SSD elimde mevcut benim tek sorunum ekran kartı seçimi, şu elimdeki parçaları değiştirme gibi bir şansım yok, RX550'ye baktım FPS sonuçları pek tatmin edici gelmedi, GT 1030 için bir araştırma yapacağım ama HD7850 daha rahat bulunabilen bir kart sizce sorun çıkarır mı?

Geri
Yukarı