600 TL mekanik klavye önerisi

Kelebek17

Decapat
Biraz araştırma yaptım arkadaşlar. Genelde mmo(skillerin geçerli olduğu) tarzı oyunlar oynuyorum. Bütcem 600 TL mekanik bir klavye arıyorum.
Biraz araştırdım kimi lınear kimi tactıle klavye almamı tavsiye ediyor. Klavye biraz sessiz olursa çok iyi olur. Aşığada linkleri bıraktığım bazı Switch modellerin sesleri ve açıklamaları var. Biraz kafam karışmış durumda sizce hangisi?

Razer Keyboard Switches - Green Switch, Orange Switch and Yellow Switch

Oyun İçin Logitech G Gelişmiş Mekanik Tuş Anahtarları

Son düzenleyen: Moderatör:
Switch olayı tamamen kişisel tercih. Fps için şu switch, moba için şu switch vs. tamamen fasafiso. Blue switch en seslisi. Red veya brown tercih edebilirsiniz onun için. Tavsiyem bütçeyi 800TL civarına çıkarıp cherry mx switchli kaliteli bir klavye almanızdır. 600TL civarında cherry marka switch kullanan klavye pek yok yanlış değilsem şu an piyasada.

Corsair Strafe Silent veya K68
Asus Rog Strix Flare veya Strix Scope
Msi Vigor Gk60 düşünebilirsiniz 800TL civarlarında.

Biraz daha düşük bütçeli Thermaltake e sport poseidon Z var sanırım almaya değecek bunu da düşünebilirsiniz.

Gamepower, Gamebooster, Rampage, Trust vs. bunlar çöpten başka birşey değil. Logitech in Romer G marka switchleri çok dayanıksız uzak durulması gerekiyor. Gx blue switchli modelleri var fakat gürültülüler. Şu anda 8 tane mekanik klavyem var, hediye ettiklerimi, bozulunca attıklarımı, beğenmeyip sattıklarımı toplarsak rahat 40 tane farklı klavye kullanmışımdır. Yukarda tavsiye ettiklerimi gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Switch olayı tamamen kişisel tercih. Fps için şu switch, moba için şu switch vs. tamamen fasafiso. Blue switch en seslisi. Red veya brown tercih edebilirsiniz onun için. Tavsiyem bütçeyi 800TL civarına çıkarıp cherry mx switchli kaliteli bir klavye almanızdır. 600TL civarında cherry marka switch kullanan klavye pek yok yanlış değilsem şu an piyasada.

Corsair Strafe Silent veya K68
Asus Rog Strix Flare veya Strix Scope
Msi Vigor Gk60 düşünebilirsiniz 800TL civarlarında.

Biraz daha düşük bütçeli Thermaltake e sport poseidon Z var sanırım almaya değecek bunu da düşünebilirsiniz.

Gamepower, Gamebooster, Rampage, Trust vs. bunlar çöpten başka birşey değil. Logitech in Romer G marka switchleri çok dayanıksız uzak durulması gerekiyor. Gx blue switchli modelleri var fakat gürültülüler. Şu anda 8 tane mekanik klavyem var, hediye ettiklerimi, bozulunca attıklarımı, beğenmeyip sattıklarımı toplarsak rahat 40 tane farklı klavye kullanmışımdır. Yukarda tavsiye ettiklerimi gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.
Biraz geç cevab veriyorum kusura bakma ama aradığım cevab buydu razer klavyeler nasl sizce

Biraz geç cevab veriyorum kusura bakma ama aradığım cevab buydu Razer klavyeler nasl sizce.

Efsane. Efsane ve efsane. Hayallerin klavyesi. Ama bir o kadar da pahali. BlackWidow V2 Chroma almalisiniz veya BlackWidow Chroma X Ti yanlis hatirlamiyorsam. Fakat ikisininde fiyati 1000TL'den assagi degil. Trust GXT cada 890'dı galiba. O da efsane bir klavye. Ayni sekilde CK108'de efsane bir klavye. Trust'un klavyesi zaten Red Switch'li, CK108'de alinirken ayarlanabiliyor N11'de. Arkadas Trust'a Gamepower'a fasafiso demis dinlemeyin siz onu. Para biriktiremeyeckseniz Gamepower Trust CK108 alabilirsiniz. Logitceh in de klavyeleri var membran ama genede mekanik klavye gibi ses cikartiyor ama gercekten de kaliteli klavyeler.
Switch markasina takilmanizi onermem.

Biraz geç cevab veriyorum kusura bakma ama aradığım cevab buydu razer klavyeler nasl sizce

Kesinlikle kötü değil, ama aynı bütçeye daha iyileri var bence. İlk mesajımda verdiğim örnekler fikrimce daha kaliteli modeller. Aşağıya linkini atacağım Razer klavyeden kışın almıştım ben de. Bazen kullanıyorum hoş klavye gerçekten, eksi bir unsurunu gördüğüm söylenemez. Bu klavyeyi almak yanlış bir seçim olmaz fakat dediğim gibi aynı fiyata bir gömlek daha iyileri mevcut.

Geri
Yukarı