600 TL Monitör Önerisi

Seems Legit

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu LED monitörler hakkında aklıma bir şey takıldı da sorayım dedim. Fazla uzatmamaya çalışacağım.

Kuzenim geçenlerde bir monitör aldı boyutunu tam bilmiyorum fakat çözünürlüğü çok dandik, bulanık ve sanırım göz bozan türdendi. Bu LED monitör müdür LCD midir anlayamadım. Anladığım kadarıyla LED ve IPS ibaresi taşıyan monitörler daha sağlıklı ve göz yormayan türden oluyor. Şu anki monitörümle aramda rahat 60cm var. Genellikle 13-14 saat bilgisayarda takılan biriyimdir. Hiç gözlük kullanma niyetim yok, benim için en ekonomik ve sağlıklı monitör önerisi yapabilecek arkadaş var mı? Bütçe 500-600TL arası. Ve widescreen, en az 21.5 inç olursa iyi olur daha küçükleri hoşuma gitmiyor.

Öncelikle Led ve İps farklı şeyler. İps ve Tn panel tipidir. Led ve Lcd ise monitörün içindeki aydınlatma biçimidir. Göz sağlığı içinse monitörün içinde ki teknolojiler önem kazanır. Aşağıda önerdiğim monitörde göz sağlığı için, titreşimsiz ekran(Flicker Free) ve mavi ışık filtreleme(Blue Light Filter) var.
www.vatanbilgisayar.com: VX2363Smhl-W LED IPS MONİTÖR - Vatan Bilgisayar

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı