600 TL PSU'suz kasa tavsiyesi

Knight Davion

Kilopat
Merhaba arkadaşlar.

Neredeyse tüm kasayı buradan yardımlarınızla birlikte topladım. Elimde Thermaltake V3 kasa var ve en başından beri bu kasayı kullanmayı düşünüyordum fakat 9 yıllık emektarı emekli etmenin vakti geldiğini anladım. Hem bu konuyu okuyacak ve kasa almayı düşünen arkadaşlara da faydalı olabiliriz.

Sistemim şu şekilde:

i5 10400F
MSI B460M PRO anakart
Kingston HyperX RAM 2x8 3200 MHz RAM
MSI GeForce RTX 2060 Ventus XS 6G
Kingston A400 SSDNow 240GB 500MB-350MB/s SATA3 2.5
2 TB 7200 RPM HDD
AOC 24G2U monitör
Sharkoon WPM Gold Zero 650W 80+

Kasadan beklentilerimi önceliklerime göre sıralıyorum.

1) İyi hava akışı
2) Sessizlik
3) Fiyat
4) Dış görünüş

Yaklaşık 600 TL'lik bir bütçe ayırdım bu konuya. Hepsini karşılayan 400 TL'lik kasa da bulabilirsem herkes gibi ben de hayır demem. Seçmeye karar verdiğimde 10 tane kasa arasında kaldım. Kara Cuma bitene kadar kasayı almayı planlıyorum ve konunun takibindeyim. Sizin önerilerinizi can kulağıyla dinliyorum. Hepinize sağlıklı günler dilerim.

İyi hava akışı istiyorsan geniş kasalara bak. Bu kasanın genişliği 410mm.

Öncelikle o SSD yerine bunu almalısın, 480 GB modelini kullanıyorum ve sorun yaşamıyorum. Lakin sorun yaşayan çok.
Kasa olarak ise bunu öneririm.

En fazla 3-4 derece fark ediyor kapalı olunca. Donanım arşivinin videoları var, karşılaştırmaları oradan izlemiştim.
MSI Gaming X Trio kartım bile yan kapak açıkken en az 8 derece fark ediyor. Eski RX 5700 Mech ile abartmıyorum yan kapak kapalı iken 10 derece fazla alıyordum. Bir videoyu referans alarak genelleme yapmak doğru değil.

Kasa: Thermaltake Versa 23 TG

Başka kasa bakmana gerek bile yok. Bütçeni de sistemini yükseltmeye ayırabilirsin. Mesela A400 yerine Samsung 860 Evo alabilirsin.

Detaylı bilgi için;

PSU olarak da buna bir bak derim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı