600 TL SSD önerisi

Bütçe
600
O kadar depolama alanına ihtiyacım yok, alacakken en iyisini almak istedim ki 4-5 yıl götürsün 🙂 teşekkürler cevap için.

Hocam zaten Samsung SSD en iyisi. Zamanla daha fazla depolamaya ihtiyacınız olacaktır. En kaliteli SSD'yi seçerken en kullanışsız olanını seçmeyin. Ama karar sizin.

Anakartta NVMe M.2 yuvası boştaysa biraz daha para ekleyerek Kioxia Exceria 500GB alabilirsin. Yuva boşta değilse zaten ikinci SSD olarak ne Samsung'a para vermek ne de 240GB SSD almak mantıklı değil. İkisi de pahalıya patlar. İkinci SSD olarak PNY CS900 480GB alınabilir.

Hocam ben 480 GB yani 500 GB SSD almam lazım en iyi marka nedir bütçe 600 diğerlerinede soruyorum PNY almayı düşünüyorum açıkçası.

Hocam ben 480 GB yani 500 GB SSD almam lazım en iyi marka nedir bütçe 600 diğerlerinede soruyorum PNY almayı düşünüyorum açıkçası.
İçime sinen modeller içerisinde en ucuzu PNY CS900. Bütçen o kadarsa o fiyata işe yarar bir alternatif benim bildiğim kadarıyla yok. O yüzden CS900 almanı tavsiye ederim. Bütçeyi arttırabilirsen ve M.2 NVMe modelleri de takma imkanın varsa;

WD Blue SN570 (M.2)
WD Blue SA510
Sandisk Ultra 3D
Samsung 870 EVO
Kioxia Exceria G2 (M.2) - özellikle 1TB SSD arayanlar için en iyi fiyatı ve performansı sunuyor.
Kioxia Exceria Plus G2 (M.2)
PNY XLR8 CS3030 (M.2)
Sandisk Extreme Pro (M.2)
Kingston KC3000 (M.2) - en uygun fiyata en iyi PCIe 4.0 performansı ve dayanıklı.

şeklinde uzayıp giden bir seçenek listesi olabilir.

İçime sinen modeller içerisinde en ucuzu PNY CS900. bütçen o kadarsa o fiyata işe yarar bir alternatif benim bildiğim kadarıyla yok. O yüzden CS900 almanı tavsiye ederim. Bütçeyi arttırabilirsen ve M.2 NVMe modelleri de takma imkanın varsa;

WD Blue SN570 ( M.2)
WD Blue SA510.
SanDisk Ultra 3D.
Samsung 870 EVO.
Kioxia Exceria G2 ( M.2) - özellikle 1TB SSD arayanlar için en iyi fiyatı ve performansı sunuyor.
Kioxia Exceria Plus G2 ( M.2)
PNY XLR8 CS3030 ( M.2)
SanDisk Extreme Pro ( M.2)
Kingston KC3000 ( M.2) - en uygun fiyata en iyi PCI-e 4.0 performansı ve dayanıklı.

Şeklinde uzayıp giden bir seçenek listesi olabilir.

PNY SSD aldım hocam zaten 240 GB da M.2 SSD var knixomi mi ne markası 500 GB PNY de de işte oyunlar falan olacak nasipse.

İçime sinen modeller içerisinde en ucuzu PNY CS900. bütçen o kadarsa o fiyata işe yarar bir alternatif benim bildiğim kadarıyla yok. O yüzden CS900 almanı tavsiye ederim. Bütçeyi arttırabilirsen ve M.2 NVMe modelleri de takma imkanın varsa;

WD Blue SN570 ( M.2)
WD Blue sa510.
SanDisk Ultra 3D.
Samsung 870 EVO.
Kioxia Exceria G2 ( M.2) - özellikle 1TB SSD arayanlar için en iyi fiyatı ve performansı sunuyor.
Kioxia Exceria Plus G2 ( M.2)
PNY XLR8 CS3030 ( M.2)
SanDisk Extreme Pro ( M.2)
Kingston KC3000 ( M.2) - en uygun fiyata en iyi PCI-e 4.0 performansı ve dayanıklı.

Şeklinde uzayıp giden bir seçenek listesi olabilir.

Bir de bir şey sormak istiyorum sakıncası olmazsa bazen okumuyormuymuş ne yazılım indirmek lazımmı ne oluyormuş bilginiz var mıdır?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı