6000-6500 TL bilgisayar toplama

Bütçe
6000-6500

AliYağcı

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, 6000-6500 TL arası bir bilgisayar toplamak istiyorum. İtopya'dan şu sistemi topladım: Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA
Daha iyi bir sistem toplanabilir mi bu fiyata? Genel olarak istediklerim Ryzen 5 3600, RTX 2060 ve 16 GB RAM gerisi değişebilir.
Ek olarak yaşadığım bölgedeki kargolar pek iyi değil. Vatan Bilgisayar'a gidip oradan toplasam herhangi bir avantaj veya dezavantajı olur mu? Fiyat olarak siteden farklı mıdır?

1594406721754.png

Bu şekilde bir sistem toplanabilir tabi bütçeni 140 TL aşıyor. Senin topladığın sistemde özellikle kasa seçimini beğenmedim o bütçeye o kasa pek iyi gitmez.

.

Benim de daha yeni almış olduğum ve çok memnun olduğum sistem kendisi. Ben 6700 civarı bir fiyata almıştım 6800 olmuş ucuzlamasını bekle kaçırma derim. Ama ben şu an işlemcide stok soğutucu kullanıyorum bir soğutucu alabilirsin istersen. Gerçekten iyi PC fikir vermesi için bu PC'nin incelmesini izleyebilirsin linki attım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Bu arada ben mağazadan toplamıştım mönitörü de mağazadan almıştım fikir açısından monitörü de atıyorum monitör güzel fakat biraz ışık sızması sorunu var.

heh birde benim imzamda yazan 1TB HDD İbaresi seni yanıltmasın bunun içinde yok ben ekstra taktırmıştım .

Ekran kartı koymadım çünkü ayrı olarak RX 5700 ekran kartlı PC dizebilirsiniz :)

RX 5700 Şansınıza stokta kalan 1 ürün kalmış hızlıca satılmadan alabilirsiniz 2169 TL'ye RX 5700 :)

Hepsinin toplamı : 6.037 TL (İtopya linkindeki parçaların hepsini toplattırırsanız tahminen 50 TL alırlar. Yani 6087 TL tutuyor.)

.

Benim de daha yeni almış olduğum ve çok memnun olduğum sistem kendisi. Ben 6700 civarı bir fiyata almıştım 6800 olmuş ucuzlamasını bekle kaçırma derim. Ama ben şu an işlemcide stok soğutucu kullanıyorum bir soğutucu alabilirsin istersen. Gerçekten iyi PC fikir vermesi için bu PC'nin incelmesini izleyebilirsin linki attım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Bu arada ben mağazadan toplamıştım mönitörü de mağazadan almıştım fikir açısından monitörü de atıyorum monitör güzel fakat biraz ışık sızması sorunu var.

heh birde benim imzamda yazan 1TB HDD İbaresi seni yanıltmasın bunun içinde yok ben ekstra taktırmıştım .
Asus'un dual modelleri için çok ısınıyo diyorlar, siz memnun musunuz acaba ?
Ekran kartı koymadım çünkü ayrı olarak RX 5700 ekran kartlı PC dizebilirsiniz :)

RX 5700 Şansınıza stokta kalan 1 ürün kalmış hızlıca satılmadan alabilirsiniz 2169 TL'ye RX 5700 :)

Hepsinin toplamı : 6.037 TL (İtopya linkindeki parçaların hepsini toplattırırsanız tahminen 50 TL alırlar. Yani 6087 TL tutuyor.)
n11'den daha önce bilgisayar parçası aldınız mı? Gerçekten uygun fiyatlı parçalar var fakat pek güven vermiyor.

Asus'un dual modelleri için çok ısınıyo diyorlar, siz memnun musunuz acaba ?

n11'den daha önce bilgisayar parçası aldınız mı? Gerçekten uygun fiyatlı parçalar var fakat pek güven vermiyor.
Hayır almadım ama arkadaşım almıştı ve hiç problem çıkmadı. N11.com son derece güvenilir bir site bardak, tişört, televizyon almıştık. Ürünler en geç 2 gün'e en erken 1 güne geliyor. Ekran kartı stokta 1 tane kaldığına göre çoğu kişi almış olmalı, en önemlisi bu kart 3000-3500 TL civarı fiyatlarda satılıyor. Alınabilir bence.
Alınabilir derken alınamaz stok tükenmiş :D

N11'den Ryzen7 3700X aldım ürün geldiğinde işlemci kutusunun daha önce acılmış oldugunu gördüm hemen geri gönderdim, muhtemelen başka bir müsteriden geri gelmiş bir üründü, N11 deyişim talebinde bulundum durumu izah ettim. Firmaya işlemciyi iyade ettim, yeni işlemci gelincede ödemeyi onayladım. Dikkat etmek lazım.

N11'den Ryzen7 3700X aldım ürün geldiğinde işlemci kutusunun daha önce acılmış oldugunu gördüm hemen geri gönderdim, muhtemelen başka bir müsteriden geri gelmiş bir üründü, N11 deyişim talebinde bulundum durumu izah ettim. Firmaya işlemciyi iyade ettim, yeni işlemci gelincede ödemeyi onayladım. Dikkat etmek lazım.
Yorumları iyi olan ve en az 6-7 sene bu işle uğraşan güvenilir satıcılardan almak daha iyi olur hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı