6000-8000 TL masaüstü sistem önerisi

Bütçe
6000-8000 TL

Sangun

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba,
İkinci el parçalardan oluşan masaüstü sistem toplamak istiyorum. Bütçem 6000-8000 TL civarı duruma göre 10000 TL'ye kadar çıkabilirim fakat ne kadar uygun olursa o kadar iyi benim için. Sistemden beklentim günümüz oyunlarını yüksek ayarlarda oynatabilmesi. İleride sistemin herhangi bir parçasını değiştirmeyi düşünmüyorum. O yüzden parçaları seçerken mümkün olduğunca fiyat/performans açısından iyi olan ve yalnızca bu sistemde işimi görecek şekilde seçmek istiyorum. Ayrıca ufaktan overclock ile uğraşmak/öğrenmek istiyorum.

Kendimce ön araştırma yaptım,

- Ekran kartı: GTX 1080, GTX 1070, GTX 1660 Super, RX 5500 XT.
Parçaların hepsi ikinci el olacağı için fiyatlar biraz şans işi fakat gördüğüm kadarıyla bu ekran kartlarının fiyatları aşağı yukarı aynı civarda. Benim en çok kafama yatan GTX 1080 oldu fakat henüz tam karar verebilmiş değilim. Tahmini 3000-4000 TL bütçe ayırdım.

- İşlemci: Ryzen 3 3100, Ryzen 5 2600.
1200-1500 TL işlemci için bütçe ayırdım. Hangisini seçmeliyim?

- Anakart: MSI B450 Gaming Plus Max.
Bu anakart elimde var. Sizce bu anakartı kullanmalı mıyım yoksa bunu satıp daha uygun fiyatlı B450 S2H gibi daha uygun bir anakart mı tercih etmeliyim?

- Bellek: 2x8 GB Kingston Fury Beast 2666 MHz.
Bellekler elimde var. 2666 MHz RAM işimi görür mü yoksa değiştirmeli miyim? Ufak performans kaybı yaşatacaksa kullanmayı tercih ederim.

- Kasa: Herhangi bir fikrim yok. Beklentim kasa içinde çok iyi hava akışı olabilecek şekilde tasarlanmış olması ve toz filtresi olması. Bütçe belli değil bu beklentileri karşılayabilecek en uygun fiyatlı kasa tercihim olur.

- Güç kaynağı: Herhangi bir fikrim yok. İşimi görecek herhangi bir güç kaynağı olur. Fiyatı ne kadar uygun olursa o kadar iyi.

- Monitör: Herhangi bir fikrim yok. 1080p 60 FPS olacak şekilde ve yaklaşık 24" büyüklüğünde en uygun fiyatlı monitör tercihim olur.

Yorum ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı